ମୁମ୍ବାଇ: ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିବାହିତ ଜୀବନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କାହାଣୀଠାରୁ କମ୍‌ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ବିବାଦ, ଭାବନା ଏବଂ ପ୍ରେମ ବଲିଉଡର ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ପରି, ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସମୟ ସହିତ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଗଲା। ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଭିଭାନ୍ ଏବଂ ଶାମିଶା ଅଛନ୍ତି।

ସାଧାରଣ ବନ୍ଧୁ ଭାବରେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଓ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଲଣ୍ଡନରେ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରାୟ ସେହି ସମୟରେ ଶିଳ୍ପା ୨୦୦୭ରେ 'ବିଗ୍ ବ୍ରଦର' ଶୋ ଜିତିଥିଲେ ଏବଂ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ସ୍ୱୀକୃତି ଲାଭ କରିଥିଲେ। ଶିଳ୍ପା ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ରାଜଙ୍କ ହସ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ବିବାନା କରିଦେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଶିଳ୍ପା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ରାଜ ବିବାହିତ, ସେତେବେଳେ ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ପୁଣି ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ମାମଲା ଚାଲିଛି। ରାଜ ପ୍ରଥମେ ବ୍ରିଟିଶ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଝିଅ କବିତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଉଭୟଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଡାଲିନା ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଲଣ୍ଡନ ଯିବାବେଳେ ଶିଳ୍ପା ରାଜଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

୨୦୦୭ରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ ସେ କାହା ସହିତ ଡେଟ୍‌ କରୁଥିଲେ। ଯଦିଓ ସେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ନାମ ନେଇ ନ ଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡନରେ ରାଜଙ୍କ ସହ ଅନେକ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ନିକଟରେ, ଯେତେବେଳେ ଶିଳ୍ପା 'ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଆଇଡଲ୍ ୧୨' ସେଟ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ ୨୦୦୭ ରେ 'ଲାଇଫ୍ ଇନ୍ ମେଟ୍ରୋ'ର ସୁଟିଂ ସମୟରୁ ସେ ରାଜଙ୍କୁ ଡେଟ୍‌ କରୁଥିଲେ।

ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ପ୍ୟାରିସ୍‌ରେ ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଶିବାନୀ ଦାଣ୍ଡେକରଙ୍କ ଶୋ’ରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ଶିଳ୍ପା କହିଥିଲେ ଯେ ରାଜ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେବା ପରେ ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସିନେମା ଷ୍ଟାଇଲରେ ଆଣ୍ଠୁରେ ବସି ରାଜ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଭୋଜି ପାଇଁ ପୂରା ଏକ ହଲ୍ ବୁକିଂ କରିଥିଲେ ରାଜ୍। ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ଶେଷରେ ମରୁଭୂମିରେ ରାଜ ୫ କ୍ୟାରେଟ୍ ହୀରା ମୁଦି ସହିତ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ।

ରାଜ ଏବଂ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏତେ ସହଜ ନ ଥିଲା କାରଣ ରାଜଙ୍କର ପୂର୍ବତନ ପତ୍ନୀ କବିତା ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଗୁଜବ ମଧ୍ୟରେ ୨୪ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୦୯ରେ ଉଭୟଙ୍କ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଉତ୍ସବରେ ନିର୍ବନ୍ଧ ହୋଇଥିଲା।

କବିତା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଶିଳ୍ପାଙ୍କ କାରଣରୁ ରାଜ ତାଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନବଜାତ ଝିଅକୁ ଛାଡିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ରାଜ ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖାରଜ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଏବଂ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ୨୨ ନଭେମ୍ବର ୨୦୦୯ ରେ ଖଣ୍ଡାଲାରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ଏବଂ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଏତେ ଦୀର୍ଘ ସଫଳ ବିବାହିତ ଜୀବନ ପଛରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ରହସ୍ୟ ଅଛି, ତାହା ହେଉଛି ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ବୁଝନ୍ତି। ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ ୧୨ ମେ ୨୦୧୨ ରେ ଖାର୍‌ର ହିନ୍ଦୁଜା ହେଲ୍‌ଥକେୟାର୍‌ ସର୍ଜିକାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଏବଂ ଶିଳ୍ପା ସରୋଗେସି ମାଧ୍ୟମରେ ଏକ ଝିଅର ପିତାମାତା ହୋଇଥିଲେ। ଯାହାର ନାମ ଶାମିଶା ଶେଟ୍ଟୀ କୁନ୍ଦ୍ରା। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଶିଳ୍ପା କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ସେ ସରୋଗେସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

Other Stories