• translate
Pramod Behera

ଭାଗ୍ୟ ଓ ଭବିଷ୍ୟକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାନ୍ତି। ନିଜ ଜୀବନକୁ ଜାଣିବା ନେଇ ଇଛା ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏ ସପ୍ତାହରେ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ କ’ଣ ଅଛି ଜାଣିନେବା।

ମେଷ

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ତୁମେ ତୁମର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରିବ ଏବଂ ତୁମ ପଥରେ ଆସୁଥିବା ଯେକୌଣସି ଆହ୍ୱାନକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବାକୁ ବଳ ମିଳିବ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସବୁ ସୁଗମ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରଫେସନାଲ୍‌ମାନେ ଯଦି ହାତରେ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜାରି ରଖନ୍ତି ତେବେ ଫଳାଫଳ ସକରାତ୍ମକ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବ୍ୟବସାୟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଋଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। କିଛି ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ହିଂସା କାରଣରୁ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବିବାହିତମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଗମ ରଖିବାବାକୁ ହେଲେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ। କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁଭ ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ।

ବୃଷ

ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ, ଆପଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତୁମେ ତୁମର ସିନିୟରମାନଙ୍କ ସହ ଭଲ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିବା ଉଚିତ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାରେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଆନ୍ତରିକ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ପ୍ରୟାସ କରିବା ଉଚିତ। ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଛାତ୍ରମାନେ ଉତ୍କର୍ଷ ହେବାକୁ ଆଶା କରିପାରନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ନିଜକୁ ଭାଇରାଲ୍ ସଂକ୍ରମଣରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ମିଥୁନ

କୌଣସି ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଖୋଲା ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସମୟ। ଯଦି ଆପଣ ପୁଅର୍ବାର ଅଧ୍ୟୟନ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ଭଲ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପରସ୍ପର ସହିତ ଭୁଲ ବୁଝାମଣାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ବିବାଦରେ ଭାଗ ନେବା ଏହା ଏକ ଭଲ ସମୟ ହୋଇ ନ ପାରେ। ତେଣୁ କିଛି କହିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିନ୍ତା କରିବା ଦରକାର। କ୍ୟାରିୟର ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ କମ୍ ହେତୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ। ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାକୁ କିମ୍ବା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଉଚିତ କାରଣ ଠକାମିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ମଧ୍ୟ କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ

ଏହି ସପ୍ତାହରେ ତୁମର ସାହସ ତୁମର ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ। ତୁମର ଯୋଗାଯୋଗ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମନାଇବା ପାଇଁ କ୍ଷମତା ତୁମକୁ ନୂତନ ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ତୁମର କଥାବାର୍ତ୍ତା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ଡିଲ୍ ହାସଲ କରିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ଯେଉଁମାନେ ରିଅଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ରେ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ, ସେମାନେ ଆଗକୁ ଯିବା ଉଚିତ। ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା କରୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନେ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଦମ୍ପତିମାନେ ଏକତ୍ର ବହୁତ ଭଲ ସମୟ ପାଇବେ ଏବଂ ଏକ ପାରିବାରିକ ଯାତ୍ରା ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ହାରାହାରିରୁ ଅଧିକ ରହିବ।

ସିଂହ

ଏହି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ହଠାତ ଅର୍ଥ ଲାଭ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ ଦକ୍ଷତା ଉନ୍ନତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ବିଦେଶରେ ଚାକିରି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ସିନିୟରମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଯୁକ୍ତିରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ ନ କରିବାକୁ ଏବଂ ନିବେଶ କରିବା ସମୟରେ କୌଣସି ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସମ୍ପର୍କରେ ସାମାନ୍ୟ ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ଜ୍ଞାନ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ସମୟ। ଛୋଟ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ।

କନ୍ୟା

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇପାରେ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି | ବ୍ୟବସାୟରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଭଜନକ କାରବାର କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଆପଣମାନେ ଏକ ଚାକିରିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ନ ପାଇ ନିରାଶ ହେବେ | ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତ ହେବ ଏବଂ ପାରସ୍ପରିକ ସମର୍ଥନ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ | ବେଳେବେଳେ, ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିବାରୁ, ତୁମେ ତୁମର ପାରିବାରିକ ଜୀବନକୁ ପଛ ପଟରେ ରଖିବ ଏବଂ ଏହା ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ | ଯୋଗାଯୋଗ ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡ଼ିକୁ ଖୋଲା ରଖନ୍ତୁ | ସ୍ front ାସ୍ଥ୍ୟ ସାମ୍ନାରେ, ଆପଣ ଚର୍ମରୋଗ କିମ୍ବା ସଂକ୍ରମଣ ପରି ଚର୍ମ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ତୁଳା

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ। ବୃତ୍ତିଗତ ଭାବରେ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବିନିଯୋଗ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ସହଭାଗୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ। ଏହି ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଆହୁରି ବଢାଇଦେଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ। ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବେ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆୟଠାରୁ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ। ତୁମର ବୃତ୍ତିଗତ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନକୁ ସନ୍ତୁଳନ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କଷ୍ଟ ଦେଇପାରେ।

ବିଛା

ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅନୁକୂଳ ସପ୍ତାହ ହେବ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ସାମାଜିକ ସଂଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବୃତ୍ତିଗତ ଲାଭ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଖ୍ୟାତିରେ ଉନ୍ନତି ଆସିବ। ସତ ଉପାୟରେ ଧନ ଲାଭ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଦକ୍ଷତାର ସହିତ ଚଳାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ, ପ୍ରଫେସନାଲମାନେ ଉଚ୍ଚ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବେ । ପରିବାର, ପିଲା ଏବଂ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଆନ୍ତରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିବ। ବିବାହିତମାନେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଖୁସିର ସମୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ବୃତ୍ତିରେ ବିକାଶ ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ।

ଧନୁ

ଏହି ସପ୍ତାହରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା ପାଇବେ। ଚାକିରିରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣ ସୁଯୋଗ ହାସଲ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତିର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ଆପଣ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ସହିତ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲାଭର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଗୁଣାତ୍ମକ ସମୟ ବିତାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ ଆତ୍ମ-ପ୍ରେରିତ ହେବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଅଧିକ ଜାଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରିବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପେଟ ଏବଂ ଅଣ୍ଟା ପ୍ରତି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତୁ।

ମକର

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ଆପଣ ଯାହା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଜାଲିଆତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଥିବାରୁ ସଜାଗ ରୁହନ୍ତୁ। କ୍ୟାରିୟର ସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ରହସ୍ୟ ସେୟାର ନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି କାରଣ କିଛି ଲୋକ ତୁମ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିପାରନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଚାକିରିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟରେ ବିବିଧତା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ସେଥିରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ସବୁ ପ୍ରକାରର କଳ୍ପନାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା କ୍ଷତି ଘଟାଇବ। ବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ମାନସିକ ଶାନ୍ତିର ଅଭାବ ହୋଇପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିନ୍ନ ମତ ରହିବ ଏବଂ ଏହା ଯୁକ୍ତିତର୍କର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

କୁମ୍ଭ

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଆହ୍ୱାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି। ବୃତ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଲୋକମାନେ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଅନୁଗ୍ରହ ନ ପାଇ ପାରନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦାନ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଆଇନଗତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜଡିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟରେ କୌଣସି ଛୋଟ ଯାତ୍ରାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ। କ୍ୟାରିଅରରେ ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ଆପଣ ହଠାତ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସୁଖ ଦେବ। ଏକ ନୂଆ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ଭଲ।

ମୀନ

ଏହି ସପ୍ତାହରେ, ବିରୋଧୀମାନଙ୍କ କାରଣରୁ ଆପଣ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଆଘାତ ଦେଇପାରେ। ବୃତ୍ତିଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ କିନ୍ତୁ ତୁମର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଭୁଲ ବୁଝାମଣାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଉନ୍ନତି କରିବା ଉଚିତ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଅନୁକୂଳ ସମୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି କାରଣ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ମିଳିପାରେ। ହିଂସା ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଛାତ୍ରମାନେ ଆଶା ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ଆପଣ ମାନସିକ ଚାପରେ ରହିପାରନ୍ତି, ତେଣୁ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଉଚିତ।

Other Stories