• translate

International Updates

pakistan-minister-advice-to-take-measure-to-counter-inflation
‘କମ୍‌ ରୁଟି ଖାଅ , ବିନା ଚିନିରେ ଚା’ ପିଅ’ : ପାକିସ୍ତାନୀ ମନ୍ତ୍ରୀ

ପାକିସ୍ତାନ୍‌ରେ ବଢୁଛି ଦରଦାମ୍‌ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଥିବାରୁ ଜନସାଧାରଣ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ତଥା ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦରଦାମ୍‌ର ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଗିଲଗିଟ-ବାଲ୍ଟିସ୍ତାନର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଲି ଅମିନ ଗନ୍ଦାପୁର ପାକିସ୍ତାନ୍‌ ବାସୀଙ୍କୁ ଏକ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

blackout in Kabul
ବ୍ଲାକ୍ଆଉଟ୍ ହେଲା କାବୁଲ୍ : ବିଦ୍ୟୁତ୍ କମ୍ପାନୀର ବକେୟା ବିଲ୍ ଭରି ପାରିଲେନି ତାଲିବାନୀ ସରକାର ?

ଅନ୍ଧାରରେ ଡୁବିଲା କାବୁଲ୍ । ଅଚାନକ୍ ଚାରିଆଡ଼େ ଘୋଟିଗଲା ଅନ୍ଧକାର । ଉଜବେକିସ୍ତାନରୁ ହେଉଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣରେ ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ରାଜଧାନୀ କାବୁଲ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଦ୍ୟୁତ ବିଭ୍ରାଟ ଘଟିଛି । ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ ହୋଇପାରିନି ।

ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୭୩୫ ଅଣ୍ଡା; କରିଲେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ
ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୭୩୫ ଅଣ୍ଡା; କରିଲେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ

ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨ କି ୩ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ଟୋପି ଉପରେ ସେ ୭୩୫ ଟି ଅଣ୍ଡା ରଖି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ନିଜ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଶେୟାର କରିଛି ଯାହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ଯେ ସେ ଏମିତି କିପରି କଲେ।

Doctors had to cut the private part of the young man
ନିଶା ନେଇଗଲା ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟ

ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ମଦ୍ୟପାନ କରି ଗାଡି ଚଳେଇବା। ଏନେଇ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହରେଇବାକୁ ହେଲା ତାଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟ। ମଦ୍ୟପାନ କରି ଏହି କାର୍‌ ଡ୍ରାଇଭିଂ କାରଣରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଯୁବକ ଜଣକ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଶେଷକୁ କଥା ଏମିତି ହେଲା ଯେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟ କାଟିବାକୁ ପଡିଲା।

Corona
ଚୀନରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମହାମାରୀ, ଅଧାରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚୀନରେ ଆତଙ୍କ। ଏଥର କରୋନା ନୁହେଁ, ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମହାମାରୀ। ନେଉଛି ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମୁଣ୍ଡ। ଏହା ଦେଖି ଛାନିଆ ହୋଇଗଲେନି ଚାଇନା ଲୋକେ। କଣ କରିବେ ସେ କଥା ଭାବି ନ ପାରି ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକ ଛାଡିଲେଣି। ଏମିତି ବେଳେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଦେଇଥିବା ସତର୍କ ସୂଚନା ସାରା ଦେଶରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି

cosmetic and plastic
ବାର୍ଷିକ ଲକ୍ଷେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଉଛି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଓ ମେକ୍‌ଅପ୍‌ରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା କେମିକାଲ

ଜୀବନ ନେଉଛି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ଓ ମେକ୍‌ଅପ୍‌ରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିଲା କେମିକାଲ । ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀରେ ବହୁଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ । ଆଉ ଏହି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ କେତେ ମାରାତ୍ମକ ହୋଇପାରେ, ଏହା ନୂତନ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣା ପଡିଛି । କେମିକାଲ ବ୍ୟବହାର ଯୋଗୁଁ ଆମେରିକାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଜୀବନ ହରାଉଛନ୍ତି

People gathered in Kabul temple under Taliban rule
ତାଲିବାନ୍ ଶାସନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଶୁଭିଲା ହରେ ରାମ, ହରେ କୃଷ୍ଣ ଶବ୍ଦ

ତାଲିବାନ୍ ରାଜ୍‌ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଗୁଞ୍ଜରିତ ହେଲା ହରେ କୃଷ୍ଣ ଓ ହରେ ରାମ ଶବ୍ଦ । ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ତାଲିବାନ ଦଖଲ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଲାଗି ରହିଥିଲା । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୀରେ ଧୀରେ ସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି

giant python playing with girl
କୁନି ଝିଅର ଭୟ ନାହିଁ ଅଜଗରକୁ

ଅଜଗର। ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଲାଗେ ଡ଼ର। କାରଣ ଏହି ସାପଟି ଅତି ସହଜରେ କାହାକୁ ବି ଗିଳିଦେଇପାରେ। ତେଣୁ ଅଜଗର ନାଁ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ କଥା। କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏମିତି ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆଉ କହିବେ ଏହା କେମିତି ସମ୍ଭବ? ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଅବିଶ୍ୱାସ ଲାଗିଲେ ବି ଘଟଣା ପୂରା ସତ।

meteorite-crash-lands
ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଛାତ ଚିରି ମହିଳାଙ୍କ ବେଡ୍ ଉପରେ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଉଲକାପିଣ୍ଡ

ନିଘୋଡ଼ ନିଦରେ ଶୋଇଥିଲେ ମହିଳା, ବେଡ଼ ଉପରେ ଖସି ପଡ଼ିଲା ଉଲକାପିଣ୍ଡ । କାନାଡାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଏପରି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ମହିଳା ଜଣକ ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ଛାତ ଚିରି ଆକାଶରୁ ଖସି ପଡ଼ିଲା ମୃତ୍ୟୁ । ମହାକାଶରୁ ଏକ ଉଲକାପିଣ୍ଡ ଆସି ସେ ଶୋଇଥିବା ବିଛଣାରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା ।

israel
ଇସ୍ରାଏଲ ସହ କୌଣସି ଦେଶ ପଙ୍ଗା ନେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ, ଜାଣିଛନ୍ତି କାହିଁକି?

କାହିଁକି ଇସ୍ରାଏଲ ଭଳି ଏକ ଛୋଟ ଦେଶକୁ ଡ଼ରୁଛି ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ? ତା ସହ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ କେହି ସାହସ କରୁ ନାହାନ୍ତି କାହିଁକି? ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହାର କାରଣ? ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ଏହି ଭିଡିଓ ଷ୍ଟୋରି।

Fighter Air Craft
ଭାରତ ମହାସାଗରରେ ଚଳିବନି ବେଜିଂର ଦାଦାଗିରି !

ସାଉଥ୍ ଚାଇନା ସି ଭଳି ଭାରତ ମହାସାଗରରେ ଚଳିବନି ବେଜିଂର ଦାଦାଗିରି । ଚୀନ୍‌କୁ ସିଧାସଳଖ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଭାରତ ମହାସାଗରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି କ୍ୱାଡ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମାଲାବାର ନୌସମରାଭ୍ୟାସ ।

India China Border Fight Update
ବଦଳୁନାହିଁ ଡ୍ରାଗନ, ନିଜ ଜିଦ୍‌ରେ ରହୁଛି ଅଟଳ

ଏଲ୍ଏସି ହେଉ କି ତାଇଓ୍ୱାନ୍ ସବୁଠି ଉଗ୍ର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଆପଣେଇଛି ଚୀନ୍ । ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାରୁ ସୈନ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନେଇ ତ୍ରୟୋଦଶ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସମାରିକସ୍ତରୀୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତର ଦାବିକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସିଧା ସିଧା ମନା କରିଦେଇଛି ପିଏଲ୍ଏ

pakistan-afghanistan-3000-sim-card-active-pakistan
ପାକିସ୍ତାନ୍‌ରେ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ ରହିଛି ଆଫ୍‌ଗାନ୍‌ର ୩୦୦୦ ସିମ୍‌ କାର୍ଡ !

ଆଫ୍‌ଗାନିସ୍ତାନ ଦଖଲ ପରେ ତାଲିବାନ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଲଢିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି । ଏକ ବିଶେଷ ସୂତ୍ରଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିନରେ ଥିବା କାଶ୍ମୀରରେ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍‌ର ଷ୍ଟାଫ୍, ସାଇବର ୟୁନିଟ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌, ତାଲିବାନ୍‌, ଜେସ୍‌ ଏ ମହମଦ୍ଦ ଓ ଲସ୍କର-ଇ-ତୋଏବାର ଆତଙ୍କୀମାନେ ଆଫଗାନିସ୍ଥାନର ସୀମ୍‌ କାର୍ଡକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ।

Purifying hydrogel tablet makes river water drinkable within an hour
ବୌଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ନୂଆ ଅନୁସନ୍ଧାନ; ପାଣିର ୯୯.୯ % ଜୀବାଣୁକୁ ନାଶ କରିପାରିବ ‘ହାଇଡ୍ରୋଜେଲ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ ’

ପାଣିକୁ ଜୀବାଣୁର ନାଶ କରିବ ହାଇଡ୍ରୋଜେଲ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ । ପାନୀୟ ଜଳର ସମସ୍ୟାକୁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକାର ବୌଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ହାଇଡ୍ରୋଜେଲ ଟ୍ୟାବଲେଟ୍ (Hydrogel Tablet)କୁ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ।

plane crashes
ଘର ଉପରକୁ ହଠାତ୍ ଖସିପଡିଲା ଚଳନ୍ତା ବିମାନ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ....

ଘର ଉପରକୁ ଖସିପଡିଲା ଚଳନ୍ତା ବିମାନ । ଆମେରିକାର କାଲିଫର୍ନିଆରେ ଏହି ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଯାହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

Special Story | Highly Pathogenic Virus Triggers Havoc In China
ଚୀନରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମହାମାରୀ, ଅଧାରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ଦେଲା ଏମିତି ସତର୍କ ସୂଚନା। ଯାହାକୁ ନେଇ ଛାନିଆ ସାରା ବିଶ୍ୱ। କରୋନା ପରେ ଚୀନରେ ବ୍ୟାପୁଛି ଆଉ ଏକ ମହାମାରୀ। ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧାରୁ ଅଧିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି। ସେ ଭାଇରସ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ...

Man stay 3 days on three avoiding-police
ପୋଲିସ୍ ହାତରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ୩ ଦିନ ଗଛରେ ବସିଲେ

ପୋଲିସଠାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଅପରାଧୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଥାଆନ୍ତି। କେତେବେଳେ ସେମାନେ ଖସି ଯିବାରେ ସଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତ ପୁଣି କେତେବେଳେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଭଳି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ।

41-year-old-lady-teacher-pregnant-after-sex-with-15-year-old-student
୪୧ ବର୍ଷୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ଗିରଫ

ଏହା କୁହାଯାଏ ଯେ ଜଣେ ଛାତ୍ରର ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଥାଏ। ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଥାଏ। ଛାତ୍ରଟି ମଧ୍ୟ ନିଜ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ସହିତ ବହୁତ ମିଶିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଏପରି ଏକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ। ଏହି ଖବର ଜଣେ ମହିଳା ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଦ୍ଭୁତ ଅଟେ।

Economics Nobel
ଅର୍ଥନୀତିରେ ଘୋଷଣା ହେଲା ନୋବେଲ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହାକୁ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର?

ଅର୍ଥନୀତିରେ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ୩ ଅର୍ଥନୀତିଜ୍ଞ ମିଳିତ ଭାବେ ପାଇବେ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଡେଭିଡ଼ କାର୍ଡ, ଜୋସୁଆ ଡି. ଆଙ୍ଗ୍ରିଷ୍ଟ, ଗାଇଡୋ ଡବ୍ଲୁ. ଇମ୍ବେନ୍ସ ଏହି ସମ୍ମାଜନକ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ

russian-plane-crashes-fifteen-people-killed-in-incident
ମଝି ଆକାଶରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା,୧୫ ମୃତ

ମଝି ଆକାଶରେ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା । ସ୍କାଏଡାଇଭରଙ୍କୁ ନେଇକି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ବିମାନଟି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା ।  ଋଷ୍‌ରେ ଏଲ୍‌ ୪୧୦ ନାମକ ଏକ ବିମାନ ଉଡାଣ ଭରିବାର କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହିଁ ତାର ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ତଳକୁ ଖସିପଡିଥିଲା ।  

python-playing
ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଗେଲ ହେଉଛି ଅଜଗର, ଭାଇରାଲ ହେଲା ଭିଡ଼ିଓ

ଅଜଗର। ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଲାଗେ ଡ଼ର। କାରଣ ଏହି ସାପଟି ଅତି ସହଜରେ କାହାକୁ ବି ଗିଳିଦେଇପାରେ। ତେଣୁ ଅଜଗର ନାଁ ଶୁଣିବା ମାତ୍ରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ କଥା। କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଏମିତି ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆଉ କହିବେ ଏହା କେମିତି ସମ୍ଭବ? ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଅବିଶ୍ୱାସ ଲାଗିଲେ ବି ଘଟଣା ପୂରା ସତ।

Schizophrenic Man Private Part Cutting
ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ହରାଇ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟ କାଟିଦେଲେ ଯୁବକ

ପ୍ରତିଦିନ ଦୁନିଆରେ କିଛି ନା କିଛି ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ । ଏହାକୁ ଦେଖି ଲୋକେ ବେଶ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇପଡନ୍ତି । ଏହିପରି ଏକ ଘଟଣା କେନିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ୪୫ ବର୍ଷର ଜଣେ ମାନସିକ ରୋଗୀ ବିସାଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ଛୁରୀରେ ନିଜର ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ପାର୍ଟ(ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗ) କୁ କାଟି ଦେଇଛନ୍ତି ।

miss-universe
ଦୁବାଇରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ 'ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ୟୁଏଇ' ପ୍ରତିଯୋଗିତା;ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ଭାରତୀୟ ଯୁବତୀ

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠାନ କରିବ ଦୁବାଇ । ଏନେଇ ବୁର୍ଜ ଖଲିଫାର ଅରମାନି ରିଷ୍ଟୋରାଣ୍ଟରେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ଅର୍ଗାନାଇଜେସନ୍ ଏବଂ ଇଉଜିନ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

School girl forced to do 150 squats as punishment
ଛାତ୍ରାବାସ ବିଛଣା ଉପରେ ଜଳଖିଆ ମିଳିବାରୁ ଦଣ୍ଡ; ଅକ୍ଷମ ହେଲା ବାଳିକା

ସ୍କୁଲରେ ପିଲାମାନେ ବଦମାସୀ କରିବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା। ଏହା ଏକ ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ ଯେ କ୍ଲାସ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ପିଲାମାନେ କିଛି ଖାଉଥିବା ନଜର ଆସିବା, କିମ୍ବା ସ୍କୁଲକୁ ଅନୁମତି ନ ଥିବା ଜଳଖିଆ ନେଇ ଧରାହେବା। ଚାଇନାରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ବାଳିକା ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରାବାସରେ ଏଭଳି କିଛି ସ୍ନାକ୍ସ ଲୁଚେଇ ରଖିଥିଲେ ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ଶିକ୍ଷକ ଏତେ ରାଗି ଗଲେ ଯେ ତାକୁ ଶହ ଶହ ବସ ଉଠ ହେବା ନେଇ ଦଣ୍ଡ ଦେଲେ।

Brain Disease
ଅଜଣା ମସ୍ତିଷ୍କ ରୋଗରେ ୬ ମୃତ, ୫୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ

କରୋନା ପରେ ପୁଣି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ରୋଗ । କାନାଡାର ନ୍ୟୁ ବ୍ରନ୍ସୱିକ୍ ସହରରେ ଏହି ଅଜଣା ମସ୍ତିଷ୍କ ରୋଗ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ରୋଗରେ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଘଟିଛି । ଏହି ଅଜଣା ମସ୍ତିଷ୍କ ରୋଗରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି । ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି ।