• translate

Latest Videos

Lady Teacher Missing Case | Police Questions Sunshine English Medium School Principal
କୁଆଡେ ଗଲେ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ? ମିଳୁନି ଖୋଜ୍ ଖବର

ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ମମିତା ନିଖୋଜ ମାମଲାରେ ଆଉ ପାଦେ ଆଗେଇଲା କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ I ମହାଲିଙ୍ଗ ଆଞ୍ଚଳିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ରଞ୍ଜିତ ସାହୁଙ୍କୁ ବୋର୍ଡା ଥାନାରେ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି

CBSE Class 10, 12 Exams 2022 | Board Releases Term 1 Date Sheet, Check Details
ନଭେମ୍ବର ୩୦ରୁ CBSE ଦଶମ ଟର୍ମ-୧

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା CBSE ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଟର୍ମ-୧ ପରୀକ୍ଷାସୂଚୀ I ୯୦ ମିନିଟର ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପଢ଼ିବାକୁ ୨୦ ମିନିଟ ମିଳିବ

Special Story | China Test Fires Hypersonic Missile, Worries America
ମହାକାଶୀୟ ସାମର୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କଲା ଚୀନ୍‌, ‘ହାଇପର୍‌ ସୋନିକ୍‌’ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ନିକ୍ଷେପ

କେହି କିଛି ଭାବିବା ଆଗରୁ ଚାଇନା ଦେଖାଇଲା ଶକ୍ତି। ଯାହାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି ସବୁ ଦେଶ। ଅନ୍ତରୀକ୍ଷରେ ମହାବିନାଶକ ମିସାଇର ପରୀକ୍ଷଣ ନେଇ ପେଣ୍ଟାଗନ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ନଥିବା ବେଳେ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଡାକ ଛାଡିଲାଣି ଦୁନିଆ...

Special Story| With No Roof On Head, Family In Odisha Counts Days Of Pain In School
ଦୁଇ ବଢିଲା ଝିଅ ଓ ରୋଗୀଣା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେଇ ସ୍କୁଲ ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି ପଦ୍ମଚରଣ

ରୋଗରେ ଘାଣ୍ଟି ହେଉଛନ୍ତି ଦମ୍ପତି। ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ନାହିଁ ଛାତ କି ଚାଳଛପର। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍କୁଲ ଘର ପାଲଟିଛି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ। ଦୁଇ ବଢ଼ିଲା ଝିଅଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହରେ ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ପଡୁଛି।

Special Story | Family In Odisha Performs Last Rituals Of Man Without Dead Body!!
ବିନା ଶବରେ ମଶାଣି ଗଲା କୋକେଇ, ଚାଦର ତଳେ ଥିଲା ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ମୃତଦେହ

ବହୁଦିନ ପରେ ଗୁଜରାଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ସ୍ୱାମୀ। ଘରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ପତ୍ନୀ ଓ ଦୁଇଝିଅ। ହେଲେ ଟ୍ରେନରେ ଜଗି ବସିଥିଲା ଯମ। ସ୍ଥିତି ଏମିତି ହେଲା ଯେ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମଧ୍ୟ ଦେଖି ପାରିଲେ ନାହିଁ ପତ୍ନୀ।

Bhubaneswar\'s Manish Anurag has been remanded in custody in connection with the murder case
ଭୁବନେଶ୍ୱର ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲେ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେରା କରି ଓ ଅନ୍ୟ ତଥ୍ୟପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ମନୀଷ ମୃତ୍ୟୁର ଖୁଲାସା କରିଛି କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ। ଗତ ୧୦ ତାରିଖରେ ପାତ୍ରପଡ଼ା ଗାଁ ପୋଖରୀରୁ ମନୀଷଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା।

Govind Sahu escaped from police barracks
ପୋଲିସ୍ ବାରାକ୍ ରୁ ଚମ୍ପଟ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ

ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ କଳାହାଣ୍ଡି ମହାଲିଙ୍ଗର ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଖୋଜ ମାମଲାରେ ଅଟକ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ ଚମ୍ପଟ। ଟିଟିଲାଗଡ଼ ପୋଲିସ୍ ବାରାକରେ ଅଟକ ଥିବା ଗୋବିନ୍ଦ ଗତକାଲି ରାତିରେ ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତରୁ ଫେରାର ହୋଇଛନ୍ତି। ହାତ ଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା କହି ସେ ପୋଲିସ୍ ବାରାକରୁ ଖସି ଯାଇଛନ୍ତି।

news fuse
ଟିକିଏ ଚଢେଇ ଦେଇକି ଆସିଥିଲେ, ପହଞ୍ଚିପାରିଲେନି ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ

ଇଏ ଅଦୃଶ୍ୟ ଶକ୍ତିର ପ୍ରଭାବ କି ? ଭାଇ ଯାଉଥିଲେ କୁଆଡେ । ବାଟରେ ପଡିଲେ ବି ହାର୍ ମାନିନାହାନ୍ତି । ସେ ଛାଡିବା ଲୋକ ନୁହଁନ୍ତି । ଟିକିଏ ଚଢେଇ ଦେଲେ ଏମିତି ହୁଅନ୍ତି ।

odisha artisian
୩୫ ବର୍ଷ ହେଲା କାଠ ପଥରରେ ଜୀବନ ଭରୁଛନ୍ତି ପ୍ରମୋଦ

୩୫ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ନିଜର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦୁନିଆରେ ବଂଚୁଛନ୍ତି। ନିର୍ଜୀବ କାଠ ପଥର ଓ କାନଭାସ ସହ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ସେଇମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଜୀବନ ଭରୁଛନ୍ତି। ଯୁବକ ଥିଲାବେଳେ, ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ପରିସରରେ ଥିବା ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଗଢ଼ିଥିବା ଶିଳ୍ପୀଗୋଷ୍ଠୀ ସହ ସେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଭେଟିବା ଏହି ଭାସ୍କର୍ଯ୍ଯ ଶିଳ୍ପୀଙ୍କୁ ।

china misilie test
ଚୀନ୍ ତିଆରି କରୁଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର

ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜ ହାତମୁଠାରେ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛି ଚୀନ୍ । ଏହି କ୍ରମରେ ଦେଶକୁ ଆହୁରି ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବା ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣ କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିକଟରେ ହାଇପରସୋନିକ୍ କ୍ରୁଜ୍ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି

Indian Siblings
ଆମେରିକାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ

ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲାମାନେ ଖେଳ ଓ ମୋବାଇଲରେ ମାତିଥାନ୍ତି, ସେହି ବୟସରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ କୁନି ପିଲା। ଏମାନେ ହେଲେ ଆମେରିକାରେ ଭାରତୀୟ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ଇଶାନ୍ ଠକ୍କର ଓ ଅନନ୍ୟା ଠକ୍କର ।

No Networ No Vote
ନେଟଓ୍ୱର୍କ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ୍ ନାହିଁ

ନେଟଓ୍ୱର୍କ ନାହିଁ ତ ଭୋଟ୍ ନାହିଁ। ମୋବାଇଲ୍ ନେଟଓ୍ୱର୍କ ଆସୁନଥିବାରୁ ତାତିଲେ କନ୍ଧମାଳ ରାଇକିଆର କରଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ। ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ୍ ଟାଓ୍ୱାର ନ ବସିଲେ ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ।

Ex-Navy Personnel Cracks OPSC Civil Examinations
ନୌସେନାରୁ ଅବସର ପରେ OAS ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ

ନୌସେନାରୁ ଅବସର ପରେ OAS ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ନବରଙ୍ଗପୁରର ଅଜୟ କୁମାର ମାଡାଙ୍ଗି । କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଓ ଦୃଢ ଇଛାଶକ୍ତି ବଳରେ ସବୁକିଛି ସମ୍ଭବ ବୋଲି କୁହନ୍ତି ଅଜୟ ।

Nuapara Bandh
ପଞ୍ଚାୟତ ଆସନ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଓବିସିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ଅଭିଯୋଗ

ପଞ୍ଚାୟତ ଆସନ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଓବିସିଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା ଅଭିଯୋଗ I ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ ପାଳନ ଡାକରା ଦେଇଛି ଜିଲ୍ଲା ଓବିସି ମଞ୍ଚ ।

Govind Sahoo
ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତରୁ ଚମ୍ପଟ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ

ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତରୁ ଚମ୍ପଟ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ,ବଲାଙ୍ଗିର ମହାଲିଙ୍ଗ ସନ୍ସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ନିଖୋଜ ଘଟଣା, ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳନା କମିଟି ସଭାପତି ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ I ଗତକାଲି ରାତିରୁ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ପୋଲିସ୍ ବ୍ୟାରେକରୁ ଫେରାର୍ ।

Vegetable
ଆକାଶ ଛୁଆଁ ପରିବା ଦରକୁ ଦେଖି ଚିନ୍ତାରେ ଖାଉଟି

ଆକାଶ ଛୁଆଁ ପରିବା ଦରକୁ ଦେଖି ଚିନ୍ତାରେ ଖାଉଟି। ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ପରିବା ଦର ବୃଦ୍ଧିକୁନେଇ ମୁଣ୍ଡରେ ପଡିଲାଣି ଚଡକ।

Petrol Price Hike
ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବଢୁଥିବା ନେଇ କଲବଲ ହେଲେଣି ଲୋକେ

ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ବଢୁଥିବା ନେଇ କଲବଲ ହେଲେଣି ଲୋକେ। ବେଲଗାମ ଦରକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଖାଉଟି ।

Fire Mishap
ସୁରତରେ ଏକ ପ୍ୟାକେଜିଂ କମ୍ପାନିରେ ବଡ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ବିପୁଳ କ୍ଷତି

ସୁରତରେ ଏକ ପ୍ୟାକେଜିଂ କମ୍ପାନିରେ ବଡଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡଘଟି ବିପୁଳ କ୍ଷତି । ପାଖାପାଖି ଶହେ ଉର୍ଦ୍ଦ ଲୋକେ ଆହାତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

vigillance raid
ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପରେ ଟାର୍ଗେଟ୍

ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍ I ୫ କୋଟି ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉI ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ୧୫ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ରେଡ୍ । ଟାଟା କଂପାନୀରେ ଚାକିରି କରାଇଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ ପାଠକ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ।

petrol price
ପାସେଞ୍ଜର ଅଭାବ ସହ ସେଞ୍ଚୁରୀ ପାର ତେଲରେ ଆକ୍ତାମାକ୍ତା ଅଟୋ ଚାଳକ

ଜନତାରୁ ଯାତ୍ରୀ, ସଭିଙ୍କୁ କଲବଲ କରୁଛି ମହଙ୍ଗା ତେଲI ପୁଣି ବସ୍ ଭଡ଼ା ବଢ଼ିବା ପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଝାଡ଼ିଲେ ଯାତ୍ରୀ I ବସ ମାଲିକ ସଂଘ କହିଲେ ଆମେ ଅସହାୟ । ପ୍ରତିଦିନ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିରେ ଲଗାମ ଲାଗୁନି । ବେହାଲ ହେଲେଣି ଯାତ୍ରୀ ।

Smuggling Of Ganja
ଓଡ଼ିଶାରୁ ବ୍ୟାପକ ଚୋରାଚାଲାଣ ହେଉଛି ଗଂଜେଇ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଘେଲଙ୍କ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ I ଓଡ଼ିଶାରୁ ବ୍ୟାପକ ଚୋରାଚାଲାଣ ହେଉଛି ଗଂଜେଇI ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ଦେଉଛନ୍ତି ଶାସକ ଦଳ ନେତା ଓ ପ୍ରସାଶନିକ ଅଧିକାରୀ ।

girl teacher missing
ମମିତା ନିଖୋଜ ପଛର କାରଣ ଅନୈତିକ ସଂମ୍ପର୍କ?

କଳାହାଣ୍ଡି ମହାଲିଙ୍ଗ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଖୋଜ ପଛରେ କିଏ? ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲରୁ ମିଳିଛି ସାଂଘାତିକ ତଥ୍ୟI ଝିଅଙ୍କ ସହ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସଭାପତିଙ୍କର ଥିଲା ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ।

fire breaks
ଅଗରବତୀ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର କଞ୍ଚାମାଲ ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ

ମଙ୍ଗଳଦୀପ ଧୂପକାଠି କାରଖାନା ଓ ଗୋଦାମରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର କଞ୍ଚାମାଲ ପୋଡ଼ି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର କାରଣ ଜଣାପଡ଼ନିଥିଲେ ବି ସର୍ଟ ସର୍କିଟରୁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

kerala flood
କେରଳରେ ଜଳ ପ୍ରଳୟ, ଅନେକଙ୍କ ଗଲାଣି ଜୀବନ

କେରଳରେ ବର୍ଷା ବିତ୍ପାତ। ଗତ କିଛି ଦିନ ଧରି ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ କେରଳରେ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବର୍ଷା ଜନିତ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଯୋଗୁ ୧୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ନିଖୋଜ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

vigillance raid
ପୁଣି ଛନ୍ଦି ହେଲେଣି ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ

ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍I ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାସଭବନରେ ଚଢ଼ାଉ । ଟାଟା କଂପାନୀରେ ଚାକିରି କରାଇଦେବା ନାଁରେ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକଙ୍କ ପୁଅ ଆକାଶ ପାଠକ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ପ୍ରଦୀପଙ୍କୁ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ।