୫ ବର୍ଷର ଶିଶୁକୁ ଅାପାଦମସ୍ତକ ଗ୍ରାସିଛି ଟ୍ୟୁମର

ଗଞ୍ଜାମ : ନାଁ ତାର କାହ୍ନା। ହେଲେ ରୂପ କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନ । ତାଳୁରୁ ତଳିପା, ଢ଼ାଙ୍କି ହୋଇଯାଇଛି କଳା ମଚ୍ ମଚ୍ ଲୋମରେ। ଅଦ୍ଭୁତ ଦେଖାଯାଉଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ଅଂଶ । ଡାହାଣ ମୁହଁରେ ମାଡ଼ି ବସିଛି ମାଂସଳ ବଥ । ତାସତ୍ତ୍ୱେ ବି କେତେବେଳେ ପାଠ ପଢ଼ୁଛି ତ ଅାଉ କେତେବେଳେ ନିଜ ଚେହେରାକୁ ଦର୍ପଣରେ ଦେଖି ନିଜେ ହସୁଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଗାୟଗଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘୁଅାସାହିର କାହ୍ନାର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଜନ୍ମରୁ।

ପ୍ରଥମେ କଳା ଦାଗ ସହ ଛୋଟ ବଥ ଥିଲା ମୁହଁରେ । ଏହା ଏବେ ମାଡ଼ିଯାଇଛି ଶରୀରର ଅନେକ ସ୍ଥାନକୁ । ଏଥିପାଇଁ କାହ୍ନାକୁ ଶୁଣିବାକୁ ପଡୁଛି ନାନା ଟାହି ଟାପରା । ସ୍କୁଲ ପାଠ ପଢ଼ାରୁ ବି ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି ତାକୁ ।

କାହ୍ନାର ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଅାମେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲୁ। ଏହାପରେ ସେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ମେଡ଼ିକାଲ୍‌କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପଠାଇବାର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଇଥିଲେ। ଅାଉ ଏବେ କାହ୍ନାକୁ ଧରି ପରିବାର ଲୋକେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ଡାକ୍ତରଖାନାରେ। ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି, ଜିନ୍‌ଗତ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ଦେଖାଦେଇଥିବା ଏଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ  ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିବା ଅସମ୍ଭବ । କେବଳ ଯାହା ଅାଖି, ନାକ ଏବଂ ପାଟି ନିକଟରେ ଓହଳି ଥିବା ମାଂସକୁ ଅପରେସନ୍ କରି ଅଳ୍ପ ମାତ୍ରାରେ ବାହାର କରିଦିଅାଯାଇପାରିବ। କିନ୍ତୁ ଲୋମଶ ଅଂଶକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହାର କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ।

କାରଣ ଏବଂ ନିରାକରଣ ଯାହା ବି ହେଉ, କନ୍ଧମାଳର ଜଗା କାଳିଅାଙ୍କ ଭଳି ଯଦି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ମିଳିପାରନ୍ତା, ଅାଉ ସରକାରୀ ସହାୟତି ଯୋଗାଇ ଦିଅାଯାଅାନ୍ତା, ହୁଏତ କାହ୍ନାର ଭାଗ୍ୟରେ ବି ସୃଷ୍ଟି ହୁଅନ୍ତା ଏକ ନୂଅା ଅଧ୍ୟାୟ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଗୀତ ଗାଇ ମନ ମୋହିଲେ କୋରାପୁଟ ଝିଅ ନମିତା

ନିଜ ପାଇଁ ନିଜେ: ଏକା ଏକା ୩ କିଲୋମିଟର କେନାଲ ଖୋଳିଲେ ଚାଷୀ

ଗଛରେ ମାତ୍ର ୪ଟି ପତ୍ର, ଦାମ୍ ଶୁଣିଲେ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ

Pranab Mukharjee Death: ପ୍ରଣବ ଦା’ ଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ରାଜନୀତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ

ଚୀନ୍‌ରେ ଏବେ ବି ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଏଇ ଭାରତୀୟ

Atal Tunnel Rohtang Explained: ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେବ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ସୁଡ଼ଙ୍ଗପଥ ‘ଅଟଳ ଟନେଲ୍‌‌’

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସରେ ‘ହକି ଯାଦୁଗର’ଙ୍କୁ ସଲାମ୍

ଚିତ୍ରକର ଆଙ୍କିଥିଲେ ଜବରଦସ୍ତ ପେଣ୍ଟିଂ; ଲୋକେ କହିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ

ବାପାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର କଲା ନିଆରା ଉଦ୍ଭାବନ

ବଲିଉଡ୍ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଏବେ ଚା’ ଦୋକାନୀ

୬୨ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ ଦୌଡ଼ିଲେ ୬୨.୪ କିଲୋମିଟର୍

ଶବ ସତ୍କାର ପୂର୍ବରୁ ଉଠି ବସିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, କଥା କହିଲା ଆଉ ତା’ ପରେ…

You might also like