ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା; ୯ ଘଣ୍ଟା ଜେରାରେ ଏମିତି ରହସ୍ୟର ପରଦା ଖୋଲିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଞ୍ଜନା

ମୁମ୍ବାଇ:  ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି କହି ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରିବାକୁ  ନିରନ୍ତର ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ତେବେ ୩୪  ବର୍ଷ ବୟସରେ ସୁଶାନ୍ତ କାହିଁକି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କଲେ, ଏହି ରହସ୍ୟର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନିକଟତର ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର (ଜୁନ୍ ୩୦) ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦିଲ୍ ବେଚାରା’ର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଞ୍ଜନା ସାଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଶେଷ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଲିଡ୍‌ ରୋଲ ନେଇଥିବା  ସଞ୍ଜନା ସାଙ୍ଗି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବାନ୍ଦ୍ରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ୯ ଘଣ୍ଟିଆ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ପୋଲିସ ସଞ୍ଜନାଙ୍କୁ ସୁଟିଂ ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଉପରେ ମି ଠୁ (Me Too) ଅଭିଯୋଗ ସହ ଫିଲ୍ମ ସମୟରେ ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିବା ନେଇ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ।

ଅଭିନେତ୍ରୀ ସଞ୍ଜନା ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି, ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମର ଅଡିସନ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ ବେଚାରା ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ କାଷ୍ଟିଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା ଚୟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା । ସଞ୍ଜନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପରେ ମୁଁ ଜାଣିଲି ଯେ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ବିପରୀତ ଭୂମିକାରେ ଅଛି। ତେବେ ଫିଲ୍ମ ସେଟରେ ହିଁ  ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସଞ୍ଜନା ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କେବେ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନାମରେ Me Too ଅଭିଯୋଗ ଆଣିନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସହ ଏପରି କୌଣସି ଘଟଣା ଘଟି ନାହିଁ। ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଯେତେବେଳେ Me Too ଅଭିଯାନ ଚାଲିଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ କେହି ଜଣେ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମୋ ସହ ସେପରି କିଛି କରିଛନ୍ତି।  ହେଲେ ମୁଁ ବିରୋଧ କରିଥିଲି। କାରଣ ତାହା ଭୁଲ ଥିଲା।  ମୁଁ ଏପରି ଅଭିଯୋଗ କେବେ ବି କରି ନ ଥିଲି।

ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ ସଞ୍ଜନା ସାଙ୍ଗୀ ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲେ-‘ଯେଉଁ ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ଓ ମୋ ନାମରେ Me Too ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା ସେ ସମୟରେ ମୁଁ ମୋ ମା’ଙ୍କ ସହ ଆମେରିକା ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲି।  ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ମୁଁ ଆଦୌ ଜାଣି ନଥିଲି ଯେ ମୋ ନାମରେ ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ, ଖବରକାଗଜ ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନରେ ଏପରି ଖବର ଚାଲିଛି ବୋଲି।  ଫେରିବା ପରେ ମୁଁ ଏହି ସମସ୍ତ ସୂଚନା ପାଇଲି।’

 

ଅବଶ୍ୟ ଆମେରିକାରୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ  ଏହା ଏକ ମିଥ୍ୟା କାହାଣୀ ଏବଂ ଏପରି କିଛି ଘଟି ନାହିଁ ବୋଲି  ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ।
ସଞ୍ଜନା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭାରତକୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ଉଭୟ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପରଠାରୁ ସୁଶାନ୍ତ ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ କିପରି ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ Me Too ଅଭିଯାନର ବାହାନା କରି ତାଙ୍କୁ କିପରି ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଥିଲା ସେ ନେଇ ସୁଶାନ୍ତ ସଞ୍ଜନାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ସୁଶାନ୍ତ ଏତେ ପରିମାଣରେ ଚାପରେ ଥିଲେ ଯେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେ ତାଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିବା ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା ଚାଟ୍ର ସ୍କ୍ରିନସଟ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ସଞ୍ଜନାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ନକଲି, ଗୁଜବ ଥିଲା ।

ସଞ୍ଜନା ପୋଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି,  ଫିଲ୍ମର  ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ନିଜକୁ ସୁସ୍ଥ କରିବାକୁ କିଛି ସମୟ ନେଇଥିଲେ। ମୁଁ ଏବଂ ମୁକେଶ ଛାବ୍ରା ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସହିତ ଥିଲୁ | କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତ କେଉଁ ଫିଲ୍ମରେ ଅଛନ୍ତି କିମ୍ବା ସେ ଡିପ୍ରେସନରେ ଅଛନ୍ତି ସେ ଜାଣି ନଥିଲେ।
MeToo ଅଭିଯୋଗ ହେତୁ ସୁଶାନ୍ତ ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ ।  ସଞ୍ଜନାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସୁଟିଂ ସେଟ୍‌ରେ ସୁଶାନ୍ତ ଜଣେ ସାଧାରଣ ଏବଂ କାମରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଥିଲେ।   ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସୁଶାନ୍ତ କେବେ ବି କାହା ସହ ଆଲୋଚନା କରିନଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ।
ଯଦିଓ ଯେତେବେଳେ ପରିବାର କଥା ପଡେ, ସେ ପାଟନାରେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏବଂ କିଛି ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ କାହାଣୀ କହୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସୁଶାନ୍ତ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ଥିବା ଜାଣି ନଥିଲେ । ଅଧିକାଂଶ କଥା ଫିଲ୍ମ ବିଷୟରେ ଥିଲା ବୋଲି ସଞ୍ଜନା କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

You might also like