ବ୍ରହ୍ମପୁର ଓ ବୁର୍ଲାକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଏସସିବି ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

କଟକ: ତୀବ୍ର ହେଉଛି ଏସସିବି ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ। ୟୁରୋଲଜି ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ନିଲମ୍ବନ ଦାବିରେ ଅଡି ବସିଛି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ସଂଘ। ସଂଘର କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଜିକୁ ମିଶାଇ ୯ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ବି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କି ଏସସିବି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କାହାରି ନିଦ ଭାଙ୍ଗୁନି।

ସେପଟେ ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ ରିଲେ ଅନଶନ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ। ଏଣେ ପିଜି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରି ୧୫୦ଜଣ ହାଉସ୍ ସର୍ଜନ ଓ ୧୬୦ ରେସିଡେଣ୍ଟ୍ ଡାକ୍ତର ବି ସମୁହ ଛୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଏସସିବିରେ ଦିନକୁ ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଅଧିକ ବିଗିଡିବାରେ ଲାଗିଛି। ସେପଟେ ୟୁରୋଲୋଜି ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସର ଦତ୍ତେଶ୍ୱର ହୋତା ନିଜ କ୍ଲିନିକରେ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ କାମ କରାଉଥିବା ନେଇ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ ହୋଇଛି। ତଦନ୍ତ ସାରି ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍ ଅଡିଓ ଭିଜୁଆଲ୍ ତଥ୍ୟ ସହ ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇ ସାରିଥିବାରୁ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରିବାକୁ ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଅଧୀକ୍ଷକ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲର ଏସସିବି ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରି ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରୁ ଏଠି ବି ଜୁନିଅର ଡାକ୍ତରମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାରୁ ଏମକେସିଜିରେ ରୋଗୀ ସେବାରେ ଉପୁଜିଛି ବାଧା। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭଳି ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ବି ପିଜି ଛାତ୍ରମାନେ କଳା ବ୍ୟାଜ୍ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ଏସସିବି ପିଜି ଛାତ୍ରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ପୁଣି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଓ ତୃତୀୟ ମହଲାକୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା।  ବୈଜୟନ୍ତ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଜୁନିୟର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦାବି ଉପରେ ତଦନ୍ତ ଆଧାରରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା କଣ ସହଜ ହେଉନି କି? ଅବଶ୍ୟ,ଏହାଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ତୃତୀୟ ମହଲାରେ ଥିବା ଏହାର ଗଡ୍ ଫାଦରଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲି ଯାଇପାରେ ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ବୈଜୟନ୍ତ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ବୋଲେରୋରେ ଏମିତି ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ଗଞ୍ଜେଇ

ବିଜେଡି ନେତା ଦେବୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଘରେ CBI ରେଡ୍‌

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା +୨ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ କଟ୍ ଅଫ୍ ମାର୍କ

Corona Deaths in Odisha: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ୧୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଦିନକରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ୪,୧୮୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ‌ ଚିହ୍ନଟ: ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ୬୮୮, କଟକରୁ ୪୯୨

ପୁରୀରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି କରୋନା: ୮ ଦିନରେ ଦୁଇଗୁଣା ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ଟ୍ୱିନ୍‌ସିଟିରେ ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌ରେ ପୋଲିସ୍: ସାବାଡ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ

‘ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଉଚ୍ଚତାରେ ହିଁ ନିର୍ମାଣ ହେବ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି’

ଓଡ଼ିଶାରେ ଅତି ଭୟଙ୍କର ହେଲାଣି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂକ୍ରମଣ

ରାଜ୍ୟରେ ହଜାରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପିରେ ଚିକିତ୍ସା

ଆମେରିକାରେ ଜଲୱା ଦେଖାଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ

ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉଏକ ଲଘୁଚାପ

You might also like