ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଜୁଡିସିଆରୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କ ଝିଅ ଟପ୍ପର୍‌

ଡେରାଡୁନ୍ : ସମୟ ସହ ତାଳ ଦେଇ ଝିଅମାନେ ଆଜି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜର ପାରଦର୍ଶିତା ଦେଖେଇଲେଣି। ପୁରୁଷ ସହ କାନ୍ଧ ମିଶାଇ ସୀମାରେ ଶତ୍ରୁ ସହ ଯୁଦ୍ଧ କରୁଛନ୍ତି। କୁହାଯାଏ ଯେଉଁଠି ପୁରୁଷଟିଏ ହାରିଯାଏ, ନାରୀ ସେଠାରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥାଏ। ଏଣୁ ଝିଅ ବି କିଛି କମ୍‌ ନୁହଁନ୍ତି। ଏକଥାକୁ ନିଜର ଦୃଢ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ବଳରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ଡେରାଡୁନ୍‌ର ପୁନମ୍‌ ଟୋଡି। ନିଜର ଅଭାବୀ ପରିବାରରେ ଖୁସିର ଟିକିଏ ଆଲୋକ ଭରିଦେବାରେ ସେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଲୋକସେବା ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଥିବା ଜୁଡିସିଆରୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଟପ୍ପର ହୋଇ ପୁନମ୍‌ ତାଙ୍କ ବାପାମାଆଙ୍କୁ ଗୌରବାନ୍ୱିତ କରିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ପୁନମ୍‌ଙ୍କର ପିତା ବୃତ୍ତିରେ ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକ। ଅଟୋ ଚଳାଇ ଯାହା ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରନ୍ତି, ସେଥିରେ ଘର ଚଳାଇବା ସହ ଝିଅର ପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ ବି ବହନ କରନ୍ତି। ନିଜ ଝିଅର ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି। ନିଜା ଅଭାବରେ ରହିଲେ ବି, ଅଭାବ କଣ ଝିଅକୁ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ଝିଅର ଇଚ୍ଛାକୁ ସାକାର କରିବାକୁ ସେ ଦିନରାତି ଏକ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଲୋକସେବା ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଜୁଡିସିଆରୀ ସର୍ଭିସ୍‌ ସିଭିଲ୍ ଜଜ୍ ଜୁନିୟର ଡିଭିଜନ-୨୦୧୬ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୭ ଜଣ ଓ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଆଉ ଏଥିରେ ଟପ୍ପର୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି ପୁନମ୍‌। ଡେରାଡୁନର ଧର୍ମପୁରସ୍ଥିତ ନେହେରୁ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ପୁନମ୍‌ ୨୦୧୬ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ସେ କେବେ ଆଶା କରିନଥିଲେ ପରୀକ୍ଷାରେ ଟପ୍ପର୍‌ ହେବେ।

ପୁନମ୍‌ଙ୍କ ଏହି ସଫଳତାରେ ତାଙ୍କ ମା ଲତା ଟୋଡି ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରି କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଚାହୁଁଛି କି ସବୁ ମାକୁ ମୋ ଝିଅ ଭଳି ଝିଅଟିଏ ମିଳୁ, ଯିଏକି ପିତାମାତାଙ୍କ ନାଁ ରଖିବ। ପୁନମ୍‌ଙ୍କ ବାପା ଅଶୋକ ଟୋଡି କହିଛନ୍ତି, ମୋ ଝିଅ ଏଥିପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିଛି। ତାକୁ ତା ଭାଇମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ପୁନମ୍‌ ନିଜର ଏହି ସଫଳତାର ଶ୍ରେୟ ନିଜର ପରିବାରକୁ ଦେଇଛନ୍ତି ।

 

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଫଟାଫଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍, କିଏ ମାରିବ ବାଜି?

ଗୀତ ଗାଇ ମନ ମୋହିଲେ କୋରାପୁଟ ଝିଅ ନମିତା

ନିଜ ପାଇଁ ନିଜେ: ଏକା ଏକା ୩ କିଲୋମିଟର କେନାଲ ଖୋଳିଲେ ଚାଷୀ

ଗଛରେ ମାତ୍ର ୪ଟି ପତ୍ର, ଦାମ୍ ଶୁଣିଲେ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ

Pranab Mukharjee Death: ପ୍ରଣବ ଦା’ ଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ରାଜନୀତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ

ଚୀନ୍‌ରେ ଏବେ ବି ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଏଇ ଭାରତୀୟ

Atal Tunnel Rohtang Explained: ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେବ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ସୁଡ଼ଙ୍ଗପଥ ‘ଅଟଳ ଟନେଲ୍‌‌’

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସରେ ‘ହକି ଯାଦୁଗର’ଙ୍କୁ ସଲାମ୍

ଚିତ୍ରକର ଆଙ୍କିଥିଲେ ଜବରଦସ୍ତ ପେଣ୍ଟିଂ; ଲୋକେ କହିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ

ବାପାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର କଲା ନିଆରା ଉଦ୍ଭାବନ

ବଲିଉଡ୍ କୋରିଓଗ୍ରାଫର ଏବେ ଚା’ ଦୋକାନୀ

୬୨ତମ ଜନ୍ମଦିନରେ ଦୌଡ଼ିଲେ ୬୨.୪ କିଲୋମିଟର୍

You might also like