ଏଟିଏମ୍‌ରେ ସୁଧୁରିନି କ୍ୟାସ୍ ଅଭାବ ସ୍ଥିତି

କଟକ / ବଲାଙ୍ଗିର/ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏଟିଏମ୍‌ରେ ସୁଧୁରିନି ଟଙ୍କା ଅଭାବ ସ୍ଥିତି। କିଛି ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିତି ଉତ୍କଟ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାରେ ସେଭଳି ସ୍ଥିତି ନାହିଁ। ତଥାପି ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଏଟିଏମ୍‌ ଖାଲି ପଡିଥିବାରୁ ଗ୍ରାହକ ହଇରାଣ ହୋଇଛନ୍ତି।

କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲରେ ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ରୋଗୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଦରକାର ଟଙ୍କା। ସେଥିପାଇଁ ମେଡିକାଲ ପରିସରରେ ବସିଛି ATM। ତେବେ ATM ଥିଲେ କଣ ହେବ ଟଙ୍କା ନାହିଁ। କିଛି ଦିନ ହେବ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଏଟିଏମ୍‌ରେ କ୍ୟାସ୍‌ର ଅଭାବ ସ୍ଥିତି ଲାଗିରହିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ ବାଦ୍ ପଡିନି SCBର ଏହି ଏଟିଏମ୍। କେବଳ ଏହି ଏଟିଏମ୍ ନୁହେଁ, ଆଖପାଖର ଏଟିଏମ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ରହୁନାହିଁ। ଫଳରେ ଦୁରଦୂରାନ୍ତରୁ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆସୁଥିବା ରୋଗୀ ଓ ସେମାନଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ ହଇରାଣ ହେଉଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ବଲାଙ୍ଗିର ସହରର ଅନେକ ଏଟିଏମରେ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ନଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଠି କ୍ୟାଶ ଅଛି, ସେଠାରେ ଲୋକଙ୍କ ଲମ୍ବା ଲାଇନ। ଯାହା କି ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ସମୟର ସ୍ମୃତିକୁ ତାଜା କରୁଛି।

ତେବେ କଣ ପାଇଁ କ୍ୟାଶ୍ ଅଭାବ? ବଜାରକୁ କମ୍ ନୋଟ୍ ଆସୁଛି ନା ନଗଦ କାରବାର ବଢିଛି। ଖାସ୍ କରି ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ର ଅଭାବ କାରଣରୁ ଭିନ୍ନ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଆଗକୁ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଓ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ନଗଦ ରାଶିକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ ଆକାରରେ ଗଚ୍ଛିତ ରଖୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ତେବେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଆଶ୍ୱାସନା ଅନୁଯାୟୀ ଦୁଇ ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ନଭେମ୍ବରରେ କେମିତି ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, ଆସିଲା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍

କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ୍ ବେଳେ ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୩ରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା

ରାଜ୍ୟରେ ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯିବା ଦରକାର: ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

୨ଟି ଥାଳି ଫ୍ରି ଆଶାରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଅର୍ଡର କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥା କଣ ହେଲା ଜାଣନ୍ତୁ

ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବି ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ହେବ କି ନାହିଁ ? ଓଡ଼ିଶାରେ ମିଳିଲା ପ୍ରମାଣ

ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ଚାଲିଗଲା ଅଜା-ନାତିର ଜୀବନ

ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କ ପାଇଁ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଧା ଲୋକଙ୍କୁ ଛୁଇଁଗଲାଣି କରୋନା

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ୧୫୦୦ ଅପରାଧୀ ଚିହ୍ନଟ, ୭୫ ୱାରେଣ୍ଟିଙ୍କୁ ଜେଲ୍

ଫେସବୁକ୍‌ରେ ପ୍ରେମ ନିବେଦନ କରି ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ତା’ ପରେ…

ଘର ତିଆରି ପାଇଁ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକିଥିଲେ ଶିଶୁ କନ୍ୟା 

You might also like