ବିବାଦ ଘେରରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର; ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ଆପ୍ ବିଧାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାର ପୁଣିଥରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ବିବାଦ ଆଡକୁ ଟାଣି ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନର ବିବାଦ ଘେରକୁ ତାଙ୍କୁ ଟାଣିଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ। ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ୨ ଜଣ ସାଂସଦ ମାରପିଟ୍ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅଂଶୁ ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଅଭିଯାଗ ଅନୁଯାୟୀ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ୍)ର ୨ ଜଣ ସାଂସଦ ତାଙ୍କୁ ମାରପିଟ୍ କରିବା ସହ ର୍ଦୁବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଘଟିଥିଲା ।

କୌଣସି ଏକ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ବୈଠକ ଡକାଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ସେଠା‌ରେ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ଉପୁଜିଥିଲା ଯେ ଚର୍ଚ୍ଚା ବଦଳରେ ଘଟିଥିଲା ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏହି ଘଟଣା ଘଟିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅଂଶୁ ପ୍ରକାଶ ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ୍ ବୈଜଲଙ୍କ ବାସଭବନକୁ ଯାଇ ଘଟଣା ସଂପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି ଆପ୍। ଆପ୍ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏକ ବୟାନ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀର ୨.୫ ଲକ୍ଷ ପରିବାର ଆଧାର ସହ ସଂଯୋଗ ନହେବା ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ରାସନ ମିଳିପାରୁ ନାହିଁ। ତେବେ ଏହିସବୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଚାପ ପଡୁଛି। ଏସମସ୍ତ ଘଟଣା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଏକ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଥିଲା। ବୈଠକ ସମୟରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ରଖିବାକୁ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ମନା କରିଦେବା ନେଇ ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ଆପ୍।

ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଆଇଏଏସ୍ ସଂଘ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ଦୁଇ ସାଂସଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ଲାଗି ଦାବି କରିବା ସହ ବିରୋଧୀ କେଜ୍ରିୱାଲ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି।

You might also like