ପୁଣି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର୍; ସଚିନ, ଲାରା, ଜଣ୍ଟି ରୋଡ୍ସ ଓ ବ୍ରେଟ୍‌ ଲି

ମୁମ୍ବାଇ: କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ବ୍ରାଏନ୍ ଲାରାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ କ୍ରିକେଟ୍ ମଇଦାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ଭାରତରେ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ଅବସରରେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ସିରିଜ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳାଯିବ।

Image result for brian lara sachin tendulkar

ଏହି ଟି-୨୦ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ପାଞ୍ଚଟି ଦେଶର ଯଥା ଭାରତ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଖେଳାଳି ଭାଗ ନେବେ।

Image result for sehwagଭାରତର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ଓ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ବ୍ରାଏନ୍ ଲାରାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ରେଟ୍ ଲି’, ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ତିଲକରତ୍ନେ ଦିଲସାନ୍ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଜଣ୍ଟି ରୋଡ୍ସ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବେ।

Image result for brett lee

ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପୂରା ଭାରତରେ ଫେବୃଆରୀ ୨ରୁ ୧୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ୪୬ ବର୍ଷୀୟ ସଚିନଙ୍କ ନାଁରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ ରନର ରେକର୍ଡ ରହିଛି।

Image result for dilshan

ସଚିନ ନିଜର ୨୪ ବର୍ଷର କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟରରେ ୧୦୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଶତକ ସହ ମୋଟ ୩୪ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୦୮ରେ ସଚିନ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଲାରାଙ୍କ ସର୍ବାଧିକ ରନର ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

Related image

ଲାରାଙ୍କ ନାଁରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ୧୧,୯୫୩ ରନ୍ ରହିଛି। ଲାରାଙ୍କ ନାଁରେ ମଧ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରନର ରେକର୍ଡ ରହିଛି। ସେ ୨୦୦୪ରେ ଆଣ୍ଟିଗୁଆ ଟେଷ୍ଟରେ ଅପରାଜିତ ୪୦୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ।

You might also like