ଆଇପିଏଲରେ ‘ଭିଭୋ’ ସ୍ଥାନ ନେଲା ‘ଡ୍ରିମ୍ ଇଲେଭେନ୍’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର୍ ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ)ର ୧୩ଶ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଟାଇଟଲ୍ ସ୍ପୋନ୍ସରର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ୨୦୨୦ ଆଇପିଏଲରୁ ଚାଇନିଜ୍ ମୋବାଇଲ୍ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋକୁ ହଟାଯିବା ପରେ ଏବେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଡ୍ରିମ୍ ଇଲେଭେନକୁ ଆଇପିଏଲର ଟାଇଟଲ୍ ସ୍ପୋନ୍ସରଶିପ୍ ମିଳିଛି। ଆଇପିଏଲର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ବ୍ରିଜେଶ୍ ପଟେଲ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ରିଜେଲ୍ ପଟେଲ୍ କହିଛନ୍ତି, ଟାଟା ସନ୍ସକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଆଇପିଏଲର ଟାଇଟଲ ସ୍ପୋନ୍ସର୍ସିପ୍ ହାସଲ କରିଛି ଫାଣ୍ଟାସି କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଡ୍ରିମ୍ ଇଲେଭେନ। ଆଇପିଏଲର ଚଳିତ ବର୍ଷ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇକୁ ଏହି କମ୍ପାନୀ ୨୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବ। ଏହି କମ୍ପାନୀ ଆଗରୁ ହିଁ ଆଇସିସି ଓ ୬ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଟିମ୍ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଜଡ଼ିତ ଅଛି।

ଡ୍ରିମ୍ ଇଲେଭେନ ଓ ଟାଟା ସନ୍ସକୁ ଛାଡ଼ି ବାଇଜୁସ୍ ଓ ଅନ୍ଏକାଡେମି ମଧ୍ୟ ରେସରେ ଥିଲେ। ଭାରତ-ଚୀନ ବିବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଏ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ପୋନ୍ସରସିପ୍ରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲା। ଚୀନ ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇକୁ ବାର୍ଷିକ ୪୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏଥିରେ ୨୧୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। କାରଣ ଡ୍ରିମ୍ ଇଲେଭେନ୍ ମାତ୍ର ସାଢ଼େ ଚାରିମାସ ପାଇଁ ୨୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ଅଧିକାର ହାସଲ କରିଛି, ଯାହାକି ଅଗଷ୍ଟ ୧୮, ୨୦୨୦ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୩୧, ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେବ। ଆଇପିଏଲର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସଂସ୍କରଣ ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ତାରିଖରୁ ନଭେମ୍ବର ୧୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୟୁଏଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଦମ୍ ଦେଖାଇଲେ ରୋହିତ୍, କେକେଆରକୁ ୧୯୬ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟ୍

ଆରମ୍ଭରୁ ଝଟ୍‌କା, ଆଇପିଏଲରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିଲେ ଷ୍ଟାର୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର୍

ଧୋନିଙ୍କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରକେ ହାତ ଯୋଡ଼ି ନମସ୍କାର କଲେ ଏହି ଯୁବ କ୍ରିକେଟର୍

ବିରାଟ୍ କୋହଲିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

IPL 2020 News: କାହା ପାଇଁ ପଲଟିଲା ବାଜି, ଜବାବ ଦେଲେ ବିରାଟ୍ କୋହଲି

ଭୋଜପୁରୀ ଗୀତରେ ଧମାଲ୍ କଲେ ଗେଲ୍

IPL 2020 News: ଦମ୍ ଦେଖାଇଲେ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍, ପଞ୍ଜାବକୁ ୧୫୮ ରନର ଟାର୍ଗେଟ୍

ରାୟୁଡୁଙ୍କ ଧମାକା: ମୁମ୍ବାଇକୁ ଚକମା ଦେଲା ଚେନ୍ନାଇ

ଆଇପିଏଲରେ ଡେବ୍ୟୁ କଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ

ଚେନ୍ନାଇର ଜବରଦସ୍ତ କମବ୍ୟାକ୍, ୧୬୨ ରନରେ ଅଟକିଲା ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିୟନ୍

ବାଜିଲା ଆଇପିଏଲ୍ ବିଗୁଲ୍‌, ଟସ୍ ଜିତିଲେ ଧୋନି

IPL 2020 Guidelines: ପ୍ରଥମଥର କଟକଣା ଭିତରେ ଆଇପିଏଲ୍, ଲାଗୁ ହେବ ଏହିସବୁ ନିୟମ

You might also like