କାନ ଭିତରେ ବସା ବାନ୍ଧିଥିଲେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଅସରପା, ଆଉ ତା’ପରେ…

ବେଜିଂୱ: ବେଳେବେଳେ କାନରେ ପିମ୍ପୁଡ଼ି ପଶିଯାଏ। ଆଉ ତା‘ ପରର ଅବସ୍ଥା କ’ଣ ହୁଏ, ଅନୁଭବୀ ହିଁ ଜାଣିଥାଏ। ହେଲେ ଥରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ତ , ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାନରେ ପିମ୍ପୁଡ଼ି ବଦଳରେ ଏକାଧିକ ଅସରପା ବସାବାନ୍ଧି ଭିତରେ ରହିବେ, ତେବେ କ’ଣ ହେବ?  ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଚୀନର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ।

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ରାତିରେ ଶୋଇଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ତାଙ୍କ କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କଲେ। ଏତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଲା ଯେ, ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲେନି। ଶେଷରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଆସିଲେ। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ରହିଗଲେ। କାରଣ ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରରୁ ବାହାରେ ଥିଲା ଏକ ଅସରପା ପରିବାର। ଅର୍ଥାତ ଏକାଧିକ ଅସରପା। ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରୁ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଷ ଅସରପା ବାହାରିଲା, ଆଉ ତା ପରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଛୋଟ ଛୋଟ ଅସରପା ।

ବୁଧବାର ମିଳିଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବ୍ଲୁ ନାମକ ୨୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜଣେ ଯୁବକ ଗତମାସରେ ଗ୍ୱାଙ୍ଗଡୋଙ୍ଗ ପ୍ରାନ୍ତ ହୁଆଙ୍ଗ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଇଏନଟି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା କହିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ମୋତେ ଲାଗୁଛି କେହି ମୋ କାନ ଭିତରେ ବୁଲୁଛି, କାମୁଡୁଛି।

ଡାକ୍ତର ପରୀକ୍ଷା ପରେ  ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଅସରପା ଛୁଆ  ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ଏକ ବଡ ପୁରୁଷ ଅସରପା ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ଡାକ୍ତର ଏକ ଚିମୁଟା ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ଲୁର କାନରୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ କରି ଛୋଟ ଅସରପାକୁ କାଢିଲେ, ପରେ ଆଉ ପରେ ବଡ ଅସରପା କାଢିଥିଲେ।

ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା, ବ୍ଲୁ ସବୁବେଳେ ନିଜ ବିଛଣା ଉପରେ ଅଧାଖିଆ ପ୍ଲେଟ୍‌ ରଖିଥାନ୍ତି। ଖାଦ୍ୟ ଲୋଭରେ ଅସରପା ଅଇଁଠା ଥାଳି ପାଖକୁ ଆସିଥାନ୍ତି। ବୋଧହୁଏ କିଛି ଅସରପା କାନ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ବାରମ୍ବାର ସଂଶୋଧନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଆଧାର କାର୍ଡ

ମାଙ୍କଡ଼ କଲା ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସପିଂ !

୯୦ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିବା ଫୁଲଦାନୀକୁ ବିକିଲେ ୪.୪୮ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ

ଓଡ଼ିଶାର ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭିକ୍ଷୁକ ମେଳା ଆୟୋଜିତ ହୁଏ !

କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କୁ ଶୌଚାଳୟରେ ବନ୍ଦ କରି ଫେରାର୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳା

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରେମ୍ ଆନନ୍ଦଙ୍କ ଜଲ୍ଓ୍ୱା

ଏନଆଇଟି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମହାନତା- ବସ୍ତିରେ ବାଣ୍ଟିଲେ ଜ୍ଞାନର ଆଲୋକ

ପେସା ଶିକ୍ଷକତା, ନିଶା ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା

ଦୁନିଆକୁ ଭାଇଚାରାର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

୫୦୦ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଅଯୋଧ୍ୟା ବିବାଦ ; ପଢ଼ନ୍ତୁ ଏହି ମାମଲାର ପୁରା ଇତିହାସ

ବାତ୍ୟା ଓଡ଼ିଶା ନ ଛୁଇଁଲେ ବି ତାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖେଇଛି…

କୁଡ଼ିଆରେ ଗୋଟିଏ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବଲ୍‌ବ ଜଳୁଥିଲା, ବିଲ୍‌ ଆସିଲା ୪୬ ଲକ୍ଷ !

You might also like