କାନ ଭିତରେ ବସା ବାନ୍ଧିଥିଲେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଅସରପା, ଆଉ ତା’ପରେ…

ବେଜିଂୱ: ବେଳେବେଳେ କାନରେ ପିମ୍ପୁଡ଼ି ପଶିଯାଏ। ଆଉ ତା‘ ପରର ଅବସ୍ଥା କ’ଣ ହୁଏ, ଅନୁଭବୀ ହିଁ ଜାଣିଥାଏ। ହେଲେ ଥରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ତ , ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାନରେ ପିମ୍ପୁଡ଼ି ବଦଳରେ ଏକାଧିକ ଅସରପା ବସାବାନ୍ଧି ଭିତରେ ରହିବେ, ତେବେ କ’ଣ ହେବ?  ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଚୀନର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ।

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ରାତିରେ ଶୋଇଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ତାଙ୍କ କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କଲେ। ଏତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଲା ଯେ, ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲେନି। ଶେଷରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଆସିଲେ। ସେଠାରେ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ରହିଗଲେ। କାରଣ ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରରୁ ବାହାରେ ଥିଲା ଏକ ଅସରପା ପରିବାର। ଅର୍ଥାତ ଏକାଧିକ ଅସରପା। ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରୁ ଗୋଟିଏ ପୁରୁଷ ଅସରପା ବାହାରିଲା, ଆଉ ତା ପରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଛୋଟ ଛୋଟ ଅସରପା ।

ବୁଧବାର ମିଳିଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବ୍ଲୁ ନାମକ ୨୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜଣେ ଯୁବକ ଗତମାସରେ ଗ୍ୱାଙ୍ଗଡୋଙ୍ଗ ପ୍ରାନ୍ତ ହୁଆଙ୍ଗ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଇଏନଟି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କାନରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିବା କହିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ, ମୋତେ ଲାଗୁଛି କେହି ମୋ କାନ ଭିତରେ ବୁଲୁଛି, କାମୁଡୁଛି।

ଡାକ୍ତର ପରୀକ୍ଷା ପରେ  ତାଙ୍କ କାନ ଭିତରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଅସରପା ଛୁଆ  ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ଏକ ବଡ ପୁରୁଷ ଅସରପା ମଧ୍ୟ ଥିଲା। ଡାକ୍ତର ଏକ ଚିମୁଟା ସାହାଯ୍ୟରେ ବ୍ଲୁର କାନରୁ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ କରି ଛୋଟ ଅସରପାକୁ କାଢିଲେ, ପରେ ଆଉ ପରେ ବଡ ଅସରପା କାଢିଥିଲେ।

ପରେ ଜଣାପଡିଥିଲା, ବ୍ଲୁ ସବୁବେଳେ ନିଜ ବିଛଣା ଉପରେ ଅଧାଖିଆ ପ୍ଲେଟ୍‌ ରଖିଥାନ୍ତି। ଖାଦ୍ୟ ଲୋଭରେ ଅସରପା ଅଇଁଠା ଥାଳି ପାଖକୁ ଆସିଥାନ୍ତି। ବୋଧହୁଏ କିଛି ଅସରପା କାନ ଭିତରେ ପଶି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଆକାଶରୁ ଏକ ମାସ ଧରି ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଜହ୍ନ

ଅଜଗର ମୁହଁରୁ ଏମିତି ବର୍ତ୍ତିଗଲା ହରିଣ

BSNLର ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ଲାନ୍; ପ୍ରତିଦିନ ୨ଜିବି ଡାଟା ସହିତ ଅନ୍‌ଲିମିଟେଡ୍‌ କଲିଂ ସୁବିଧା

କରୋନା ଭୟରେ ବୃଦ୍ଧା ମା’ଙ୍କୁ ଘରେ ପୂରାଇ ଦେଲାନି ପୁଅ

‘ଘରେ ନାହିଁ ଦାନାକନା, ପୁଅ କହୁଛି ମୁଁ ରାଜେଶ୍ ଖାନ୍ନା’

୩ ମାସ ବିତିଲା, ତଥାପି ଡାକ୍ତରଖାନା ସମ୍ମୁଖରେ ମାଲିକଙ୍କୁ ଜଗିଛି କୁକୁର

ଜିଓ ଫାଇବର୍‌ର ଏହି ପ୍ଲାନ୍‌ରେ ମିଳୁଛି ଡବଲ୍‌ ଡାଟା

ଏଇ କୋଠାରେ ଗଚ୍ଛିତ ରହିଛି ୨୮ ଟନ୍ ସୁନା !

ନବଜାତକର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ସେ ଡାକ୍ତରଖାନା ଧାଇଁଲେ ବାପା, କେହି ଶୁଣିଲେନି

୬ ଫୁଟ ନୁହେଁ, ୨୦ ଫୁଟ ଦୂର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାପିପାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌

ମୃତ୍ୟୁର ଉପତ୍ୟକା-ଯେଉଁଠି ତାପମାତ୍ରା ୫୬.୭ ଡିଗ୍ରୀ

ଅଧିକ ଲୁଣ ଖାଉଛନ୍ତି କି ? ରହିଛି ଏସବୁ ବିପଦ

You might also like