• translate
Odishatv Bureau

ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଆପଲ୍‌ କମ୍ପାନି ତାର ଆଇଫୋନ୍‌ ସିରିଜ୍‌ର ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ କିଛି ମେମ୍ସ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କିଡ୍‌ନୀ ବିକି ଆଇଫୋନ୍‌ କିଣିବାର ମେମ୍ସ ଅଧିକ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିଲା।

किडनी बेचकर युवक ने खरीदा iPhone

କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଏହା ସତ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୯ ବର୍ଷ ତଳେ ଏମିତି ଏକ କାରନାମା କରିଥିଲେ। ଯାହା ପାଇଁ ଆଜି ସେ ପସ୍ତାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଆପଣ ଏହିଭଳି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯେଉଁଥିରେ କି ଆପଣ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅନୁତାପ କରିବେ।

ଚୀନ୍‌ର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ୱାଙ୍ଗ୍‌ ସାଂଗୁନ୍‌ ଆଇଫୋନ୍‌ ପ୍ରେମରେ ଏମିତି ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ଯେ ନିଜର କିଡ୍‌ନୀ ବିକି ସେ ଏହାକୁ କିଣିଥିଲେ। ଯାହାର ପରିଣାମ ଆଜି ସେ ଭୋଗୁଛନ୍ତି।

किडनी बेचकर युवक ने खरीदा iPhone

୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଚୀନ୍‌ର ଅନ୍‌ହୁଇ ପ୍ରାନ୍ତରେ ରହୁଥିବା ୧୭ ବର୍ଷୀୟ ସାଂଗୁନ୍‌ ଆଇଫୋନ୍‌ କିଣିବା ପାଇଁ ନିଜ କିଡ୍‌ନୀକୁ ୩ ହଜାର ୨୭୩ ଡଲାରରେ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ କି ମୋର ଦୁଇଟି କିଡ୍‌ନୀ ଥାଇ କଣ ହେବ, ଗୋଟିଏ ହିଁ ଯଥେଷ୍ଟ। ଏହି ଖବର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କିନ୍ତୁ ୯ ବର୍ଷ ପରେ ସାଂଗୁନ୍‌ଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ରିହିଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

किडनी बेचकर युवक ने खरीदा iPhone

ସେ ଆପଲ୍‌ର ଉତ୍ପାଦ କିଣିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ଶରୀରର ଅଂଶ କିଣୁଥିବା ଏକ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ବ୍ଲାକ୍‌ ମାର୍କେଟ୍‌ର ଏଜେଣ୍ଟ୍‌ଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ୩ ହଜାର ଡଲାର ଦେବେ। ଏହା ପରେ ସେ ସଙ୍ଗେସଙ୍ଗେ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତେଣୁ ସେ ହୁନାନ୍ ପ୍ରାନ୍ତର ଏକ ମେଡିକାଲ୍‌ରେ ଅବୈଧ ସର୍ଜରୀ କରି ତାଙ୍କ ଡାହାଣ କିଡ୍‌ନୀକୁ ବିକିଦେଇଥିଲେ।

किडनी बेचकर युवक ने खरीदा iPhone

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ କିଛି ମାସ ଭିତରେ ଅନୌପଚାରିକ ଅପରେଶନ୍‌ କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏବେ ସେ ଗୋଟିଏ କିଡ୍‌ନୀଥିବା କାରଣରୁ ବେହୋସ୍‌ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ନିୟମିତ ଡାଏଲିସିସ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ୁଛି।

Other Stories

  • Special Odhana Sasthi To Be Observed In Puri Jagannath Temple Today
    Odhana Sasthi ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ଆଜି ଓଢଣ ପର୍ବ

    ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଓଢଣ ଷଷ୍ଠୀ । ଶୀତ ଋତୁ ତେଣୁ ଆଜିଠୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ଘୋଡ଼ ଲାଗି ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

  • Dev Deepawali | Devotees Offer Diyas In Puri, Special Rituals At Puri Srimandir
    Dev Deepawali ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦେବ ଦୀପାବଳି

    ପବିତ୍ର ଦେବଦୀପାବଳୀର ଅନ୍ତିମ ଦିନରେ ମହାପ୍ରଭୁ ପିତୃପୁରୁଷଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ନୀତି ପାଳନ ହୋଇଛି ।ଅନ୍ତିମ ଦିନରେ ପିତାମାତା ନନ୍ଦ, ଯଶୋଦା, ଦେବକୀ, ବସୁଦେବ ଏବଂ ଇନ୍ଦ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ଓ ଗୁଣ୍ଡିଚା ରାଣୀଙ୍କୁ ଶ୍ରାଦ୍ଧ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି

  • Konark mahotsav
    Konark Mahotsav ଓଡିଶୀ ନୃତ୍ୟରେ ଉତ୍ସବମୁଖରିତ ହୋଇ ଉଠିଲା କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ

    କାଲିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ବହୁପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ । ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ହିଁ ପାରମ୍ପରିକ ନୃତ୍ୟ ଓଡିଶୀର କଳା ପରିବେଶଣରେ ଉତ୍ସବମୁଖରିତ ହୋଇ ଉଠିଛି କୋଣାର୍କ । ନାନା ପ୍ରକାରର ଭାବଭଙ୍ଗୀରେ ନୃତ୍ୟ ଦେଖାଇ ଲୋକଙ୍କ ମନକୁ...

  • 5-Day Konark Festival To Begin Today
    5-Day କଟକଣା ଭିତରେ ହେବ କୋଣାର୍କ ଉତ୍ସବ

    ଆଜିଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ୩୨ତମ କୋଣାର୍କ ଉତ୍ସବ.. ଏହା ସହ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବାଲୁକା କଳା ଉତ୍ସବ.. କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ମୁକ୍ତାକାଶ ରଙ୍ଗ ମଞ୍ଚରେ ୫ ଦିନ ଧରି କୋଣାର୍କ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ...