‘ମୋ ଅଟୋରେ ଚାଲନ୍ତୁ, ପାଖ ମାଡ଼ିବନି କରୋନା’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ବସ୍‌ ଓ ଅଟୋ ଚଳାଚଳ ହୋଇଥିଲେ ବି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଲୋକେ ଯିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଭୟ ଭିତରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦରେ ନେବା ଆଣିବା ପାଇଁ ସହରରେ ଗଡୁଛି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଟୋ। ଅଟୋରେ ରହିଛି ହ୍ୟାଣ୍ଡ ୱାସ୍, ୱାସ୍‌ ବେସିନ୍। ଏହାସହ ଅଟୋ ଭିତର ଛୋଟ ଗଛ ଓ ଫୁଲରେ ସଜା ହୋଇଛି। ଆପଣ ଦେଖିଲେ ଚକିତ ନିଶ୍ଚିତ ଲାଗିବ। ଏହି ଅଟୋ ଚଳାଉଥିବା ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଜଣେ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର କରୋନାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅଟୋରେ ଏକ ୱାଶ ବେସିନ୍ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ବେସିନ୍‌ ସହିତ ହ୍ୟାଣ୍ଡୱାସ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଅଟୋରେ ପାଣି ବୋତଲ ମଧ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି। ଅଟୋରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବସିବା ପୂର୍ବରୁ ଓ ପରେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ @Autowaala ନାମକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ର ପେଜ୍‌ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି।

ଭିଡିଓରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ଡ୍ରାଇଭର ଅଟୋରେ କୃତ୍ରିମ ଘାସ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ଦୁଇଟି ଫୁଲ କୁଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧାଯାଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସରୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅଟୋର ପଛ ସିଟ୍‌ରେ ଏକ ୱାଶ୍‌ ବେସିନ ଲଗାଯାଇଛି। ବେସିନ୍‌ରେ ତଳେ ଏକ ପାଇପ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅଟୋରେ ଏଭଳି ପରିସ୍କାର ଦେଖି ଯେକିହି ବି ଇଛା କରିବେ ବସିବା ପାଇଁ। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେୟାର କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖାଯାଇଛି ‘ କରୋନା ଭାଇରସର ଆଦୌ ରିସ୍କ ନେବା ଉଚିତ୍‌ ନୁହେଁ’।

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଜୁନ୍‌ ୧୫ରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୬୭୦ ଲୋକ ଦେଖିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ସବୁଜିମାରେ ହସିବ ମରୁଭୂମି; ୭ ଘଣ୍ଟାରେ ହୋଇପାରିବ ଚାଷ ଉପଯୋଗୀ

ଭାରତୀୟଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କ ଚୀନ୍‌ ଲୋକଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କଠାରୁ ଛୋଟ

ଆସନ୍ତାକାଲିଠାରୁ ଫଟାଫଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍, କିଏ ମାରିବ ବାଜି?

ଗୀତ ଗାଇ ମନ ମୋହିଲେ କୋରାପୁଟ ଝିଅ ନମିତା

ନିଜ ପାଇଁ ନିଜେ: ଏକା ଏକା ୩ କିଲୋମିଟର କେନାଲ ଖୋଳିଲେ ଚାଷୀ

ଗଛରେ ମାତ୍ର ୪ଟି ପତ୍ର, ଦାମ୍ ଶୁଣିଲେ ହୋସ୍ ଉଡ଼ିଯିବ

Pranab Mukharjee Death: ପ୍ରଣବ ଦା’ ଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ରାଜନୀତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ

ଚୀନ୍‌ରେ ଏବେ ବି ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି ଏଇ ଭାରତୀୟ

Atal Tunnel Rohtang Explained: ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେବ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ ସୁଡ଼ଙ୍ଗପଥ ‘ଅଟଳ ଟନେଲ୍‌‌’

ଜାତୀୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଦିବସରେ ‘ହକି ଯାଦୁଗର’ଙ୍କୁ ସଲାମ୍

ଚିତ୍ରକର ଆଙ୍କିଥିଲେ ଜବରଦସ୍ତ ପେଣ୍ଟିଂ; ଲୋକେ କହିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ

ବାପାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର କଲା ନିଆରା ଉଦ୍ଭାବନ

You might also like