ମୁଁ ଆଶାବାଦୀ ଥିଲି, ନିଶ୍ଚୟ ବିଜୟ ଲାଭ କରିବି : ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ମୁର୍ମୁ

କେନ୍ଦୁଝର  : କେନ୍ଦୁଝର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ମୁର୍ମୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ତାଙ୍କ ନିକଟତମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ  ବିଜେପିର ଅନନ୍ତ ନାୟକଙ୍କୁ ୬୫ ହଜାର ୪୨୯ଟି ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ବୟସ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଅଭିଜ୍ଞତା ନଥିଲା। ହଠାତ୍‌ କେନ୍ଦୁଝରରେ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଚମ୍ବିତ କରିଦେଇଥିଲେ ନବୀନ।

ନିଜର ବିଜୟରେ ଉତ୍ସାହିତ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟର ବିଷୟରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି , ‘ଏ ବିଜୟର ଶ୍ରେୟ ମୁଁ କେନ୍ଦୁଝରବାସୀଙ୍କୁ ଦେଇଛି। ତାଙ୍କରି ଭଲପାଇବା ଓ ସହଯୋଗରେ ମୋର କନଫିଡେନ୍‌ସ ବଢ଼ିଥିଲା। ମୁଁ ଆଶାବାଦୀ ଥିଲିକି  ମୁଁ ନିଶ୍ଚୟ ବିଜୟଲାଭ କରିବି। ଯାହା ଆଜି ସଫଳ ହୋଇଛି।’

ଆଉ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଅପପ୍ରଚାର ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ବିଷୟରେ ଯାହା ନିନ୍ଦା କରାଯାଉଥିଲା, ଶେଷରେ  ସତ୍ୟର ହିଁ ଜୟ ହୋଇଛି। ମୁଁ ଏଥିରେ ଖୁସି।

ସାଂସଦ ଭାବେ ସେ କେନ୍ଦୁଝରକୁ ନେଇ ଅନେକ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଯେଉଁସବୁ ମେଗା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ସବୁ ଅଛି ଓ ବନ୍ଦ ହୋଇରହି ଯାଇଛି, ସେସବୁକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି। ଏ ଅଂଚଳରେ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଏକ ଷ୍ଟିଲ୍‌ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ , ତାହାକୁ ମୁଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଉପସ୍ଥାପନା କରିବି। ଏହା ଏହ ସେହି ଅଂଚଳର ସବୁ ସମସ୍ୟାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପାଖରେ ଅବଗତ କରାଇବି ।

ଶେଷରେ ଚନ୍ଦ୍ରାଣୀ ମୁର୍ମୁ ନିଜର ସଫଳତାର ଶ୍ରେୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବାସହ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ସେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭୋଟ୍‌ରେ ଜିତି ପାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସର ଅନ୍ଧ ଗଳିରେ ମଣିଷ: ମୃତକଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା

ଓସିଏର ପୂର୍ବତନ ସମ୍ପାଦକ ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରା ଗିରଫ

କଟକରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରୀ ଭୁସି ହତ୍ୟା!

ପୁଲିସ ହେପାଜତରେ ପୁଣି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ସବୁ ସ୍କୁଲ୍‌ ପିଲାଙ୍କୁ ମିଳିବ ଜୋତା, ଡ୍ରେସ୍‌

ରେଡ଼ିଓ ଜକି ହେବେ କଏଦୀ , କହିବେ ମନର କଥା ଓ ନିଜ ପଶ୍ଚାତାପର କାହାଣୀ

ଦୁର୍ଦ୍ଦିନରେ ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ; ଔଷଧ କିଣିବାକୁ ପାଖରେ ଅର୍ଥ ନାହିଁ

ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଓ ଜୋରିମାନା

ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ଲାଗିଲା ଦାଗ ; ଭଉଣୀ ଗର୍ଭରେ ଭାଇର ପାପ

ସିସିଟିଭିରୁ ପୁଲିସର ଗତିବିଧି ଦେଖି ଛୁ ମାରିଲା ରାଜାର ଭାଉଜ

ଦିନକର ଦରମା ବନ୍ଦ , କାହିଁକି ଏଯାଏ ଅଫିସ୍‌ ଆସିନ

ନର୍ସ ନିହାରିକା ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ମିଳିଲା ନୂଆ ସୁରାକ୍‌

You might also like