ରତ୍ନ ପଥରକୁ ନେଇ ତେଜୁଛି ରାଜନୀତି, ପୁଣି ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ

ରାୟଗଡା : ରାୟଗଡାରେ ରତ୍ନପଥର ଜବତ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ତେଜୁଛି ରାଜନୀତି । କଂଗ୍ରେସ ପରେ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସାଂସଦଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି ବିଜେପି।  ରତ୍ନପଥର ଚୋରାଚାଲାଣରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଷମକଟକ ବିଧାୟକ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା ଓ ସାଂସଦ ଏନ.ଭାସ୍କର ରାଓଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ଏହି କାରବାର ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବେହେରାର ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ ନେଇ ଫୋଟ ରିଲିଜ୍ କରିଛି  । ଫାଇଭ-ଟିର କଥା କହୁଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତୁରନ୍ତ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରି ମନ୍ତ୍ରୀ ସାରକାଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କରିଛି ବିଜେପି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ବିଜେପିର ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକା  ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ତାଙ୍କପାଖକୁ ଅନେକ ଲୋକ ଆସନ୍ତି,  ଯଦି କେହି ତାଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଏ ତେବେ ସେ କଣ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  । ରାୟଗଡ଼ା ସହରର ଏକ ଅଳଙ୍କାର ଦୋକାନରୁ ୧୫୩ କେଜି ରତ୍ନପଥର ଜବତ କରିଥିଲା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍ ।

ଜବତ ରତ୍ନପଥରର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି  । ଜବତ ରତ୍ନପଥର ମଧ୍ୟରେ ରବି, ପାନ୍ନା, ବ୍ଲାକ ଡାଏମଣ୍ଡ, ମୁନ୍ ଷ୍ଟୋନ ଆଦି ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି  । ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ରତ୍ନପଥର ଚୋରା ବେପାର ଘଟଣାରେ ଆଉ୨ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ବୌଦ୍ଧରୁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ମୁନିଗୁଡ଼ାରୁ ଜଣେ ବେପାରୀ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି । ଉଭୟେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ବେହେରାର ସହଯୋଗୀ ଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ମିଳିଛି । ତେବେ ଉଭୟଙ୍କ ଗିରଫ ସମ୍ପର୍କରେ ରାୟଗଡା ଏସପି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

You might also like