‘କୋଭିଡ୍‌ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଜଣାଉଛି ସାହି କମିଟି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରୋନା ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଗାଇଡଲାଇନ ଯଦି କଟକ ସହରରେ କେହି ଭାଙ୍ଗିଲେ ତାହେଲେ ଧରୁଛି ସାହି କମିଟି। ଏଥିପାଇଁ କଟକର ୫୯ଟି ୱାର୍ଡରେ ୱାର୍ଡ କମିଟି ଓ ସାହି କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ସାହିକୁ ଆସୁଥିବା ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିଘା ରଖୁଛି ସାହି କମିଟି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଟକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଏବଂ ସିଏମସି କମିଶନର।

ଆଜି ଜୟଦେବ ଭବନରେ କରୋନା ନେଇ ହୋଇଥିବା ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କଟକ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବା କୃଷି ସଚିବ ସୌରଭ ଗର୍ଗ ଏବଂ ସିଏମସି କମିଶନର ଅନନ୍ୟା ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ଗଠନ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତି କମିଟିରେ ସାହି କମିଟି, ପୂଜା କମିଟି ଓ ଆଶା କର୍ମୀ ରହିଛନ୍ତି। ସାହିକୁ ଆସୁଥିବା ସବୁ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ନିଘା ରଖୁଛି ସାହି କମିଟି। ଏଥିସହ ସହର ୧୦ ହଜାର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କାର୍ଡ ଦେଇଛି ପୁଲିସ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଜିନିଷର ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି ପାଇଁ କାର୍ଡରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଛି। ଏଯାବତ ୫୧୦୧ ଲୋକ ବାହାରୁ କଟକ ସହରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ୩୮୯୨ ହୋମ୍‌ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ ଓ ୯୪୯ ସରକାରୀ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି। ୨୬୦ ପ୍ରବାସୀ ପେଡ୍‌ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି କମିଶନର ଶ୍ରୀମତୀ ଦାସ।

ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକ ସହରରେ ମୋଟ ୩୪ ‘କରୋନା’ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ୩୪ରୁ ୨୧ ସୁସ୍ଥ, ୧୧ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ଓ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ୩୪ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଜଣ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟା କେସ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ରହିଛି।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଖଣ୍ଡଗିରି, ଉଦୟଗିରି ଓ ଧଉଳି ସହିତ ୬ରେ ଖୋଲିବ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ଦର୍ଶନୀୟ ସ୍ଥାନ

ଆଜି ୨୨୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ; ଗଂଜାମରୁ ସର୍ବାଧିକ

କେନ୍ ଭିତରେ ମୁଣ୍ଡ ଫସି ଛଟପଟ ହେଉଥିଲା ନାଗ; ଟିଣକୁ କାଟିବା ପରେ…

ବାହାଘର ଖୁସିରେ ଭୁଲିଗଲେ ନିୟମ; ଫାଇନ୍‌ ସହ ଥାନାରେ ମାମଲା

୧୪ ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ କଟକଣା, ରାଉରକେଲା ଆସିଲେ ଆଗେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟିନ ଯିବ

କରୋନାର କରାଳ ରୂପ: ୪ ଦିନରେ ୯ ମୃତ, ୧୫୩୬ ଆକ୍ରାନ୍ତ

ଦୀପ୍ତିଜ୍ୟୋତି, ଆଦ୍ୟାଶା ପିନ୍ଧିଲେ ରଜ ରାଜକୁମାରୀ ମୁକୁଟ

ପଣ୍ୟ କାରବାରରେ ୧ ନମ୍ବର ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର

ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୪୫ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ; ୩୧ ସୁସ୍ଥ

‘ହୀରାକୁଦ୍ ଡ୍ୟାମ୍ ପାଣି ପରିଚାଳନା ଭଳି ହେଉଛି କରୋନା ମ୍ୟାନେଜ୍‌ମେଣ୍ଟ’

ଏ ବର୍ଷ ବୋଲବମ୍‌ ଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ

କଟକ ସହର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌

You might also like