୧୦୦ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ୫ ଜିଲ୍ଲାର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ପଠାଇଲେ ସରକାର

ଗଞ୍ଜାମ: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କୋଭିଡ୍ ପରିଚାଳନା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। କୋଭିଡ୍ ପରିଚାଳନା ଲାଗି ବାହାର ଜିଲ୍ଲାର ୫ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମକୁ ପଠାଯାଇଛି। ୪ ଜଣ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଜଣେ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ପଠାଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ବଲାଙ୍ଗିର, ବୌଦ୍ଧ, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓ କନ୍ଧମାଳ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ପଠାଯାଇ ଥିବା ବେଳେ ଲହୁଣୀପଡ଼ା ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗଞ୍ଜାମ ପଠାଇନ୍ତି ସରକାର। ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ନ ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ଅଧିକାରୀ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ତା ସହିତ ୧୦୦ ଜଣ AMO ଓ HMOଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗଞ୍ଜାମ ପଠାଯାଇଛି। ୧୬ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବା ଲାଗି ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର।

ଅନ୍ୟପଟେ ଦିନକୁ ଦିନ ବେକାବୁ ହେଉଛି ଗଞ୍ଜାମ ସ୍ଥିତି। ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜି ମଧ୍ୟ କରୋନା ଜଣଙ୍କର ମୁଣ୍ଡ ନେବା ସହ ୧୮୮ଙ୍କୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ କରିଛି। ତେବେ ସ୍ଥିତି ହାତରୁ ଖସୁଥିବା ଦେଖି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଆଜିଠୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ଚାରିଆଡୁ ସିଲ୍ କରି ଦେଇନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଲାଗିଥିବା ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ କଟକଣାକୁ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏଁ ସାମାନ୍ୟ କୋହଳ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାରେ ଯେତିକି ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରାନ୍ତ କଲାଣି ତାର ୩୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ, ଏବଂ ଯେତିକି ଜୀବନ ନେଲାଣି ତାର ୫୯ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ କେବଳ ଏଇ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ଆଜିଠୁ ପୂରା ସିଲ୍ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର। ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍, ଆମ୍ବପୁଆ, ଅନ୍ଧପସରା ଆଦି ସହରର ସବୁ ଏଣ୍ଟ୍ରି ପଏଣ୍ଟରେ କଡ଼ା ପ୍ରହରା  ସହିତ ଜୋରଦାର ଯାଞ୍ଚ ହେଉଛି। ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ପ୍ରବେଶ ଓ ପ୍ରସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ଉତ୍ତରରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନହେଲେ କାହାରିକି ବି ଛାଡୁନି ପୋଲିସ୍। ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ୍‌ରେ ରହି ତଦାରଖ କରୁଛନ୍ତି ଖୋଦ୍ ଏସ୍‌ପି।

ଆଗରୁ ପୂରା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସବୁ ସହରାଞ୍ଚଳକୁ ଚାରିଆଡୁ ସିଲ୍ କରିଥିଲା ପ୍ରଶାସନ। ତେବେ ୫ ଦିନର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ ପରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ କିଣାକିଣି ପାଇଁ ଆଜିଠୁ ୧୬ ତାରିଖ ଯାଏଁ ସକାଳ ୬ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ଯାଏଁ କଟକଣାକୁ ଢିଲା କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଆସିକା ସହରରେ କିନ୍ତୁ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍ ଅବଧିକୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

 

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ପ୍ରାଣୀ ଉଦ୍ୟାନ ଓ ଡିୟର୍ ପାର୍କ ଖୋଲିବାର ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ଅକ୍ଟୋବରରୁ ୫୦% କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ଅଫିସ

ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ତତ୍ପରତା; ଭୋଟର୍‌ଙ୍କୁ ଟାଣିବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ

ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ; ତଦନ୍ତରେ ଶିଥିଳତାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ହାଇକୋର୍ଟ

ବିରୋଧୀଙ୍କ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ଓଡ଼ିଶା ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗ ସଂଶୋଧନ ବିଲ୍ ପାରିତ

ଦିନକରେ ୪୨୧୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ

ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିଙ୍କ ଜମି ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ

ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସଂଶୋଧନ ଆଇନ ବିରୋଧରେ ABVP ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏହି ସ୍ଥାନରୁ ସର୍ବାଧିକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ

କୋଭିଡ-୧୯ ପରିଚାଳନା ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ୍

ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା କେତେ ହେବ ? ଶୁଣାଣି ୯କୁ ଘୁଞ୍ଚିଲା

ଲଘୁଚାପ ସମ୍ଭାବନା; ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ରହିଛି ସତର୍କ ସୂଚନା

You might also like