ଖଣ୍ଡେ ଲାଠିରେ ଚାଲିଛି ତଟ ସୁରକ୍ଷା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାକୁ ମୁହାଁଇଛନ୍ତି ଆସାମ ଶରଣାର୍ଥୀ। ସେ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆମ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ଗୁଡ଼ିକ ସତର୍କ ରହିବା କଥା। ହେଲେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ବଳରାମଗଡ଼ି ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାର ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା ଅଲଗା। ଥାନା ପରିସର ଖାଁ ଖାଁ ଲାଗୁଥିଲା। ଆଉ ଉପକୂଳ ସୁରକ୍ଷାର ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଛାଡ଼ନ୍ତୁ ଖଣ୍ଡେ ଖଣ୍ଡେ ଲାଠିରେ ଚାଲିଛି ଏଠିକାର ତଟସୁରକ୍ଷା।

ସବୁଠାରୁ ଉଦ୍‌ବେଗର କଥା ହେଉଛି ଏଠି ୭୭ ଜଣଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଥାନାରେ ଅଛନ୍ତି ମାତ୍ର ୯ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ। ଆଇଆଇସି ନାହାନ୍ତି, ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବି ନାହାନ୍ତି। କେବଳ ବଳରାମଗଡ଼ି ତଟ ସୁରକ୍ଷାର କାହାଣୀ ନୁହେଁ, ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନା ବାହାବଳପୁର ଓ ତାଳସାରୀରେ ବି ସ୍ଥିତି ସମାନ। ସମୁଦ୍ର ପାଟ୍ରୋଲିଂ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୩ଟି ହାଇସ୍ପିଡ୍ ବୋଟ୍ ତ ମିଳିଛି। ହେଲେ ସେଥିରୁ ଗୋଟିଏ ଅଚଳ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। ଏମିତିକି କାମ କରୁଥିବା ବୋଟ୍‌ରେ ତେଲ ପକାଇବାକୁ ଟଙ୍କା ନାହିଁ କି ପାଟ୍ରୋଲିଂରେ ଯିବାକୁ ଲୋକ ନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି ତଟ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଜୋର୍ଦ୍ଦାର କରିବା ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି।

କେବଳ ବାଲେଶ୍ୱର ନୁହେଁ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା ସବୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାରେ ସମାନ ସମସ୍ୟା। ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ସାଙ୍ଗକୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ପାଇଁ ବୋଟ୍‌ର ରହିଛି ଅଭାବ। ବାଂଲାଦେଶୀ ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ସରକାର ସବୁ ଥାନାକୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ। ହେଲେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କିପରି ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ରୋକିହେବ ତାହା ସହଜେ ଅନୁମେୟ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

OLA ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି କାର୍‌ ଡିକିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ନେଉଥିଲେ; ଅଧା ବାଟରେ ଘଟିଲା ଏମିତି ଘଟଣା

ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୪୦୫୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ରାଜ୍ୟରେ ବଢ଼ିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଦର

ବରିଷ୍ଠ IPS ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ

୨୫ରୁ ପୁଣି ବର୍ଷା, ୧୫ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ

ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୦୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଅ

୫ ଶହ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ନାବାଳକଙ୍କୁ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ !

ରହସ୍ୟ ଘେରରେ ମା’-ଝିଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ୪ ଦିନ ହେଲା ପଡ଼ି ରହିଛି ମୃତଦେହ

ବିଜେଡି ଛାଡ଼ିବା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ଟାଣିଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନା

୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ ୧୫ କରୋନା ରୋଗୀ

Coronavirus Odisha News: ଦିନକରେ ୪,୨୩୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ‌ ଚିହ୍ନଟ

You might also like