ବିସ୍ମିତାଙ୍କ ବିସ୍ମୟ କୃତୀ, ଦେଖିଲେ ଆଖି ଲାଖିଯିବ

ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଜିନିଷକୁ ଦେଲେ ନୂଆ ପରିଚୟ

ଜୟପୁର:କିଏ ଅଳିଆ କହି ଫୋପାଡି ଦେଉଥିଲା, କିଏ ଆବର୍ଜନା କହି। ଆଉ ଏସବୁ ଗୋଟାଇ ରଖୁଥିଲେ ବିସ୍ମତା। ଏହି ଅଦରକାରୀ ବସ୍ତୁକୁ ନେଇ ଗଢିଥିଲେ ଏକ ବିସ୍ମୟ ଦୁନିଆ। ସେଇ ଦୁନିଆରେ ଥିଲା ଅଦକାରୀ ଜିନିଷରେ ଗଢା ସୁନ୍ଦର ଘରସଜା ସାମଗ୍ରୀ। ନିଜର ଏହି ବିସ୍ମୟ କୃତି ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ବିସ୍ମିତା ।

ଜୟପୁର ସହର ଜୟନଗରର ବିସ୍ମିତା ସାହୁ। ଅଦରକାରୀ, ଅବ୍ୟବହୃତ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନେଇ ତିଆରି କରନ୍ତି ସୁନ୍ଦର ସୁନ୍ଦର ଜିନିଷ। ଭଳିକି ଭଳି ଫୁଲଦାନୀ, ଟେବୁଲ ଲ୍ୟାମ୍ପ, ଡିଜାଇନର୍ ଝୁମର୍, ଗାଲିଚା ସହ ଫଟୋ ଫ୍ରେମ୍…ଏମିତି ଅନେକ ଜିନିଷ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଜିନିଷରୁ। ଦେଖିଲେ ଆଖି ଲାଖିଯିବ।

ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ସେ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି ଅବ୍ୟବହୃତ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବୋତଲ, କାର୍ଟୁନ, ସିଡି, ଅଦରକାରୀ କପଡା, ପଲିଥିନ୍‌ ଇତ୍ୟାଦି ।

ପ୍ରାୟ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଏହି କାମ କରି ଆସୁଛନ୍ତି ବିସ୍ମିତା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ୨ ଭଉଣୀ।  ବଜାରର ମହଙ୍ଗା ସାମଗ୍ରୀଠୁ ତାଙ୍କ ହାତ ତିଆରି ଏସବୁ ସାମଗ୍ରୀ କୌଣସି ଗୁଣରେ କମ୍ ନୁହେଁ।

ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁକୁ ଲୋକେ ଖୋଲାରେ ଫିଙ୍ଗି ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣ କରୁଥିଲେ। ହେଲେ ଏହାକୁ ପୁନଃ ବ୍ୟବହାର କରି ସମାଜକୁ ଏକ ସୁନ୍ଦର ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଛନ୍ତି ବିସ୍ମିତା ।

 

You might also like