ସମସ୍ତଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଅଭି ଭାଇ; ଅନ୍ୟର ସେବା ପାଇଁ ଜୀବନ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ

କଟକ: ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଜଣେ ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ, ଯାହା ଲାଗି ସେବା ସବୁକିଛି। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସେବା ବ୍ରତ, ସେବା ସାଧନା ଆଉ ମାନବ ସେବା ଲାଗି  ତାଙ୍କ ଜୀବନ  ସବୁବେଳେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ। ସେ ହେଲେ କଟକ ନେତାଜୀନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଅଭିମନ୍ୟୁ ଦାସ। ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ କଟକର କ୍ୟାନ୍ସର ହସ୍ପିଟାଲ ଆଗରେ ନିରାଶ୍ରୟଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇ ଆସୁଛନ୍ତି ଅଭିମନ୍ୟୁଯ କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, କାହାର ପରଲୋକ ହେଲେ ଅନ୍ତିମ ଯାତ୍ରାରେ ବି ସେ ସାମିଲ ହୁଅନ୍ତି।

ପୁସ୍ତକ ବନ୍ଧେଇ କର ଇପେଟ ପୋଷନ୍ତି ଅଭିମନ୍ୟୁ। ହେଲେ ନିଶା କିନ୍ତୁ ରୋଗୀ ସେବା କରିବା। ଅସହାୟ, ନିରାଶ୍ରୟ ଲେକଙ୍କ ଲାଗି ସେ ଦେବଦୂତ। ରୋଗୀଙ୍କ ଦୁଃଖର ସାଥୀ। କଟକ ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲ ହେଉ ଅବା କ୍ୟାନସର ହସପିଟାଲ,ଗରୀବ ନିରାଶ୍ରୟ ରୋଗୀଙ୍କ ମୁହଁରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ନା ଅବିଭାଇ। ନିଜ ହାତରୁ ରୋଗୀଙ୍କୁ ମେଡିସିନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନିଜେ ତାଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତି। ଏମିତିକି ପର ହେଲେ ବି ରୋଗୀଙ୍କୁ ନିଜର ଭାବି ଡ୍ରେସିଂ ଏବଂ ସାନ୍ତ୍ୱନା ବି ଦେଇଥାନ୍ତି।

ଅଭିମନ୍ୟୁ ପରିବାର କହିଲେ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଆଉ ପତ୍ନୀ। ଦିନ ତମାମ ବୁକ ବାଇଣ୍ଡିଂ କରି ଯାହା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ସେଥିରେ ପରିବାର ଚଳାଇବା ସହ ଦୁଖି ଅରକ୍ଷିତ ସେବାରେ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି। ଏମିତିକି ଦରକାର ପଡ଼ିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସିଲେଇ ଇନକମକୁ ବି ରୋଗୀ ସେବାରେ ଲଗାଇଥାନ୍ତି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିମନ୍ୟୁ ୧୨ଶହରୁ ଅଧିକ ଶବ ସତ୍କାର କଲେଣି।ମାନବ ସେବା ଲାଗି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଅଭିମନ୍ୟୁଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

You might also like