କୋହଳ ହେଲା ନିୟମ; ଲକ୍‌ଡାଉନରେ ବି ଚାଲିବ ନିର୍ମାଣ କାମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ କୋହଳ ହେଲା ନିୟମ।  କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ ସତ୍ତ୍ୱେ ରାଜଧାନୀରେ ନିର୍ମାଣ ଚାଲୁ ରଖିବା ପାଇଁ ନିୟମ କୋହଳ କରିବା ପାଇଁ ବିଏମସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।  ଲକଡାଉନ୍ ପିିରିୟଡ ମେ’ ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ଥିଲେ ବି ନିର୍ମାଣ କାମ ପାଇଁ କିଛି ନିୟମକୁ କୋହଳ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ବିିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହୋଇଛି ।

ଏହା ଅନୁସାରେ ଆଜିଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କନଷ୍ଟ୍ରକ୍ସନ ସାଇଟରେ ଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ । ନିର୍ମାଣ ଉପକରଣ ଲାଗି ଦୋକାନୀମାନେ ଟେଲିଫୋନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଡର ନେଇ ସମଗ୍ରୀ ପଠାଇବେ ।  ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନେ କମ୍ପାନୀ ପରିଚୟପତ୍ର ଦେଖାଇ ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳକୁ ଯାଇପାରିବେ ।

ବିଏମସି ଅଧୀନରେ ଆସୁଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ମାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିବ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ବାହାରୁ ଆଣିବା ମନା ।ସାଇଟ୍ ଉପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଥବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ । ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ଉପକରଣ ଯଥା ସିମେଣ୍ଟ, ଲୁହା ରଡ୍ ଏବଂ ଚିପ୍ସ ବିକ୍ରୟ ଦୋକାନ ଖୋଲା ରହିବ । ନିର୍ମାଣସ୍ଥଳକୁ ସାମଗ୍ରୀ ପରିବହନ କେବଳ ରାତିରେ ହିଁ କରାଯିବ। ରାତି ୧୦ଟାରୁ ସକାଳ ୫ଟା ଭିତରେ ଏହି ପରିବହନ ନେଇ ଏଜେନ୍ସି, ଡେଭଲପର ଓ କଣ୍ଟ୍ରାରମାନେ ନିଶ୍ଚିତ କରାଇବେ ବୋଲି ବିଏମସି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି।

You might also like