ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ପଦକୁ ନେଇ ବିବାଦର ବୀଜ ବୁଣିଲେ ଜୟନାରାୟଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର :ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନେଇ ପରୋକ୍ଷରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କଲେ ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ଜୟନାରାୟଣ ମିଶ୍ର । ବିଧାୟକମାନେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ଭାବେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ବି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ୱ କାହିକି ଚାହିଁଲେ ନାହିଁ ବୋଲି ଜୟନାରାୟଣ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ସହ ବିଜେପିରେ ବିବାଦର ମଞ୍ଜି ବୁଣିଛନ୍ତି। ବଡ଼କଥା ହେଉଛି ଦଳର ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ  ଅଶ୍ୱିନ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିବା ପଛର ଗୁପ୍ତ ଡିଲରେ ତାଙ୍କୁ ମୋହାରା କରାଯାଇଥିବା ସମ୍ଭାବନା ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ହଁ ଭରି  ଜୟ ଦଳ ଭିତରେ କମ୍ପନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିରୋଧୀ ଦଳନେତା ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନାଏକ, ଜୟଙ୍କ କ୍ଷୋଭର କଡା ଜବାବ ଦେଇ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି।

୨୩ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଥମ ଥର ଲାଗି ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଆସନରେ ବସିଛି ବିଜେପି। ତଥାପି ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭରୁ ଭାରି ପଡିଛି କଂଗ୍ରେସ। ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ହଙ୍ଗାମା କରିବାଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି କଂଗ୍ରେସର ୯ ବିଧାୟକ ବିରୋଧୀର ଆଧିପତ୍ୟ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶ୍ନ କାଳ , ଶୂନ୍ୟ କାଳରେ ଶାସକ ଦଳ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ଅପେକ୍ଷା ନିଜ ସ୍ୱରକୁ ଅଧିକ ଶାଣିତ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ଏପରିସ୍ଥିତରେ  ଜୟନାରୟଣଙ୍କ ସଙ୍କେତ  ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଠିଆ କରିଛି।

୨୩ ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ସରୋଜା ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବସିଥିଲା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ।  ହେଲେ ସେଦିନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇ ନ ପାରିବାରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତିଙ୍କୁ ନେତା ଚୟନ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ ବିଧାୟକ।

You might also like