ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ୧୨ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଜୁଲାଇ ମାସ ସରିଲା। କାଲିଠୁ ଆରମ୍ଭ ଅଗଷ୍ଟ। ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଯଦି କିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ ଅଛି ତେବେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କରାଇ ନିଅନ୍ତୁ। କାରଣ ଅଗଷ୍ଟ ମାସ ୩୧ ଦିନରୁ ୧୨ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ। ଏଇ ମାସରେ ରବିବାର, ୨ୟ ଓ ୪ର୍ଥ ଶନିବାରକୁ ମିଶାଇ ୧୨ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।

ଆସନ୍ତାକାଲି ଅର୍ଥାତ୍‌ ଅଗଷ୍ଟ ୧  Bakri-Eid‌ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ପରିଦିନ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଅଗଷ୍ଟ ୨ ତାରିଖ ରବିବାର। ଅଗଷ୍ଟ ୩ ତାରିଖ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଯୋଗୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ୪ ତାରିଖରୁ ୪ ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖୋଲା ରହିବ। ୮ ତାରିଖ ୨ୟ ଶନିବାର ଓ ୯ ତାରିଖ ରବିବାର ଯୋଗୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଏହାର ୨ ଦିନ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୧୨ ତାରିଖ ପଡ଼ୁଛି ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ । ତେଣୁ ଏହିଦିନ ପୁଣି ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ରହିବ।

୧୫ ଅଗଷ୍ଟ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ। ୧୬ ତାରିଖ ରବିବାର। ଏହା ପରେ ୨୨ ଅଗଷ୍ଟ ଗଣେଶପୂଜା ତଥା ୪ର୍ଥ ଶନିବାର ଏବଂ ୨୩ ତାରିଖ ରବିବାର। ତେଣୁ ଏହି ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିବ।  ସେହିପରି  ୨୯ ଅଗଷ୍ଟ ମାସର ଶେଷ ଶନିବାର ତଥା ବିଶ୍ୱକର୍ମା ପୂଜା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ବନ୍ଦ ରହିପାରେ। ୩୦ ତାରିଖ ରବିବାର ପଡୁଥିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଛୁଟି ରହିବ।

ତେଣୁ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ୧୨ ଦିନ ଛୁଟି ପଡୁଥିବାରୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାମ ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କରିନେବା ଦରକାର। ତେବେ ଏଟିଏମ ସେବା ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ।  ଯେ କୌଣସି ଦିନ ଆପଣ ଚାହିଁବେ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ।

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଚେଲା କୁମାର; ଜୋରଦାର ହେବ ପ୍ରଚାର

ଅପରାଧୀଙ୍କ ଚରାଭୂଇଁ ପାଲଟୁଛି କି ରାଜଧାନୀ?

ଚଳୁ କରିଦେଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ସବ୍‌ସିଡି ଟଙ୍କା

ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୨୧୯୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା

ରୋଗୀଣା ପତ୍ନିକୁ ଟ୍ରଲିରେ ବୋହି ଏସ୍‌ସିବି ନେବା ମାମଲାରେ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ରାଜ୍ୟ ମାନବାଧିକାର କମିଶନ

ଉପନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନ୍‌ରେ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ହେବିୱେଟ୍ ନେତା, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେବେ ?

ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଛି ମଙ୍ଗୁଳି ଛକ

ନକଲି ଟଙ୍କା ଦେଇ ଗାଡ଼ି କିଣିବା ବେଳେ ଧରିଲା ପୋଲିସ୍

ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ୍ ଆସୁଥିଲେ, ଅଧାବାଟରୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ

ଦୁର୍ଘଟଣାର ଦିନ: ଟ୍ରକ୍ ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ୫ ଜୀବନ, ୨୦ ଆହତ

ଖରସ୍ରୋତା ନଦୀ ପଠାରେ କୁମ୍ଭୀର, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ

କାର୍ତ୍ତିକ ମାସରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ଅବଢ଼ା

You might also like