ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୧୦୧୯ କରୋନା ରୋଗୀ; ଏହି ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୦୧୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆଜିର ସୁସ୍ଥ ରିପୋର୍ଟକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ଆରୋଗ୍ୟ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୨ ହଜାର ୭୯୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଆଜିର ସୁସ୍ଥଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୪୧ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଟକ- ୧୦୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧା- ୯୫, ଅନୁଗୁଳ- ୭୫, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା- ୫୯ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ମୟୂରଭଞ୍ଜ- ୫୫, ଜଗତସିଂହପୁର- ୫୦, କୋରାପୁଟ- ୪୧, ନୂଆପଡ଼ା- ୩୯, କେନ୍ଦୁଝର- ୩୭, ବରଗଡ଼- ୩୦, ପୁରୀ- ୨୯, ବାଲେଶ୍ୱର- ୨୮ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି।

ଢେଙ୍କାନାଳ୨୬ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ନବରଙ୍ଗପୁର- ୨୪, ବଲାଙ୍ଗିର- ୨୩, କଳାହାଣ୍ଡି- ୨୨, ଯାଜପୁର- ୨୧, ଷ୍ଟେଟ୍ ପୁଲ୍- ୨୦, ନୟାଗଡ଼- ୧୭, ଗଞ୍ଜାମ- ୧୫ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓ ସମ୍ବଲପୁରରୁ ୧୨ ଲେଖାଏଁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାୟଗଡ଼ା ଓ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁରରୁ ୧୦ ଲେଖାଏଁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ବେଳେ କନ୍ଧମାଳ- ୯, ଦେବଗଡ଼- ୫, ଭଦ୍ରକ ଓ ମାଲକାନଗିରିରୁ ୪ ଲେଖାଏଁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୌଦ୍ଧରୁ ୩ ଓ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରୁ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସୁସ୍ଥ  ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଷ୍ଟେଟ୍‌ପୁଲରୁ ୨୦ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୨୭୯୬ ହୋଇଛି।

You might also like