ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ବେଳର ୭ ଟପ୍‌ ଖବର

ଟପ୍‌ ଖବର ସଂକ୍ଷେପରେ

ଜିତିଲା ମହାମାରୀ, ହାରିଲା ପରମ୍ପରା: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ। ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସାଙ୍ଗକୁ ଭକ୍ତଶୂନ୍ୟ ଘୋଷଯାତ୍ରା। ଆୟୋଜନ ନେଇ କୋର୍ଟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଟାଣୁଆ ଓକିଲଙ୍କ ନୀରବତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ।

୧୨ ଦିନ ବିଳମ୍ବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇବି ୪ ଦିନ ଆଗରୁ ସରିଛି ରଥ ନିର୍ମାଣ: ଘୋଷଯାତ୍ରା ବନ୍ଦ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସରକାରୀ ପ୍ରାୟୋଜିତ କହିଲେ ସେବାୟତ ଓ ବିରୋଧୀ। ଗଜପତି କହିଲେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପରାମର୍ଶରେ ନୀତିକାନ୍ତି। ଏଣେ କାନ୍ଦୁଛି ଭକ୍ତପ୍ରାଣ।

ସୀମାରେ ଉତ୍ତେଜନା ହ୍ରାସ ଲାଗି ଦୁଇ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ମେଜର ଜେନେରାଲ ସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନା: ଚୀନର ମିଛ ନେଇ ଭାରତର କଡ଼ା ଆଭିମୁଖ୍ୟ,ଏଣେ ଦୁଇ ଓଡ଼ଇା ସହିଦଙ୍କ ମରଶରୀର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାର୍ଡ ଅଫ୍ ଅନର…

ବୁଲେଟ୍ ବଦଳରେ ଓ୍ୱାଲେଟ୍ରେ ଚୀନ୍‌କୁ ପାନେ ଚଖେଇବାକୁ ଯୋଜନା: ରେଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଡିଲ୍ ବାତିଲ, ଗୁଇନ୍ଦା ସଂସ୍ଥାଙ୍କ ସ୍କାନରରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍ ଓ ଜୁମ୍ ଭଳି ୫୨ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍। ଚୀନ୍ ନିର୍ମିତ ସାମଗ୍ରୀ ବର୍ଜନ ଲାଗି ଦେଶବ୍ୟାପି ଅଭିଯାନ ଜୋର୍। 

ଆଜି ବି ରାଜ୍ୟରେ ଶତକ ପାର କଲା କରୋନା ପଜିଟିଭ୍: ୧୮ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୭୪ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ରାଜଧାନୀର ୯ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ। ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୧୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ, ୩୩୪ ମୃତ।

ଶକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆତ୍ମନିର୍ଭର ହେବ ଭାରତ: ୪୧ କୋଇଲା ଖଣିର ବ୍ୟାବସାୟିକ ନିଲାମୀର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ୩୩ ହଜାର କୋଟି ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ ଆଶା,ଚୀନ୍ ସହ ସଂଘର୍ଷ ଓ କରୋନା ସଂକଟ ବେଳେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଳଶୀଳ ହେବାକୁ ମୋଦିଙ୍କ ଆହ୍ୱାନ।

ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରୀୟ ମୌସୁମୀ: ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ପୁଣି ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଲଘୁଚାପ, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓ ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାର ୬ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ସୂଚନା।  

You might also like