ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ତିନି ମୃତ

ଗାଁରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା; ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଫରେଷ୍ଟରଙ୍କ ବୁଝାସୁଝା

  • ପଦ୍ମପୁର ନିକଟରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ଶୌଚ ପାଇଁ ନିକଟ ଜମିକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ଗାଇସିଲଟ ବ୍ଲକ ଉମରଟ ଗାଁରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ
  • ଗାଁରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା; ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଫରେଷ୍ଟରଙ୍କ ବୁଝାସୁଝା

ପଦ୍ମପୁର : ପୁଣି ଜୀବନ ନେଲା ଦନ୍ତା । ବରଗଡ ଗାଇସିଲଟ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୩ ମୃତ । ଶୌଚ ପାଇଁ ନିକଟ ଜମିକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦଳିଦେଲା ହାତୀ । ମୃତକ ହେଲେ ଗାଇସିଲଟ ବ୍ଲକ ଉମରାଡ ଗାଁର ମାଲ ସେଥ, ବିରଞ୍ଚି କୁମ୍ଭାର ଏବଂ ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ସରଗଡା ଗାଁର ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସର ନାଥ ପାଲି । ତେବେ ୩ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଗାଁରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ବନ ବିଭାଗର ଅବହଳା ପାଇଁ ଜୀବନ ଯାଉଛି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।  ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଫରେଷ୍ଟର ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି । ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ତିନି ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି ।

 

 


ସେହିପରି ବଲାଙ୍ଗିରର ଲୋଇସିଂହା ଦର୍ଲିପାଲି ଗାଁରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଚାଷ ଜମିକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦଳିଦେଇଛି ଦନ୍ତା ହାତୀ, ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି  । ଭୋରରୁ ଘଟଣା ସଂର୍ପକରେ ଜଙ୍ଗଲ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି ପହଞ୍ଚି ନାହାନ୍ତି, ଫଳରେ ଗାଁରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏବେ ବି ହାତୀ ପଲ ଭରସୁଜା ଅଂଚଳରେ ଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେଣୁ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଛନ୍ତି । ସେପଟେ ତୁରନ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି  କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଂଚ ।

 

 

You might also like