• translate
Pramod Behera

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସଫଳତା ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ୧୮ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ଡୋଜ୍‌ ଟିକା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କରୋନା ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧରେ ଏବଂ ଟିକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଜେପି ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିକାକରଣକୁ ନେଇ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଛି ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦୦ ଦିନର ଏତେ କମ ସମୟରେ ୬୪ କୋଟି ଟିକା ଡୋଜ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇଛି।

ଜେପି ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ ୨୭ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦେଶରେ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଦେଶ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁ ନାହାଁନ୍ତି। ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସ୍ୱିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ସ୍ୱିଡେନ, ଅଷ୍ଟ୍ରିଆ, ଇସ୍ରାଏଲ, ଡେନମାର୍କ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ସ୍କାଣ୍ଡିନାଭିଆ ଦେଶକୁ ଟିକା ଦେଇପାରିବ।

ଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେ.ପି. ନଡ୍ଡା ଦେଶର ସବୁ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଲାଇନ ୱାର୍କର, ସବୁ ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସ, ହେଲ୍ଥ ଭଲ୍ୟୁଣ୍ଟର୍‌ଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି।

Other Stories