• translate
Pramod Behera

News Highlights

  • ଘରୁ ଅଣଦେଖା ହୋଇ ଷ୍ଟେସନରେ ପଡିଥିଲେ ବୃଦ୍ଧ

  • ଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ଦେଖି କଲେ ସେବା

ମୁଙ୍ଗେରେ : ବିହାରରେ ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ, ଜଣେ ଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଯବାନ (ଆର୍‌ପିଏଫ୍ କନ୍‌ଷ୍ଟେବଲ୍ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ) ରେଳ ଷ୍ଟେସନ୍‌ରେ ପଡ଼ିଥିବା ଅସହାୟ ତଥା ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସେବା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଯବାନ ନିଜେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାବୁନରେ ଗାଧୋଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ସଫା ସୁତୁରା କରି ଏକ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧେଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ପୋଲିସର ଏକ ଭିନ୍ନ ଭୂମିକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଯେତେବେଳେ ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଥିଲା, ଏହା ମୁଙ୍ଗେର ଜିଲ୍ଲାର ଜମାଲପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଭିଡିଓରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ରେଳ ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ଆର୍‌ପିଏଫ୍‌) ର ଯବାନ ବୋଲି ଜଣାପଡିଥିଲା। ସୂଚନା ମୁତାବକ ଏହି ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମାଡ ମାରି ଘରୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅଣଦେଖା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ପ୍ରତି ଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନ ନିଜର ମହାନ୍ତା ଦେଖେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ତିନିମାସ ଧରି ଷ୍ଟେସନର ଏକ ନମ୍ବର ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ରହୁଥିଲେ। ଲଖୀସରାଇ ଜିଲ୍ଲାର ସୂର୍ଯ୍ୟଗଡାର ଏହି ବୃଦ୍ଧ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଘରୁ ବାହାର କରି ଦେଇଥିଲେ। କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ଷ୍ଟେସନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲା। ଦେହରେ ମଇଳା ଭରି ରହିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଜମାଲପୁର ଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଡ୍‌ କନଷ୍ଟେବଲ ଅନୁରାଗ କୁମାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ତାଙ୍କ ଡ୍ୟୁଟି କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ। ବୃଦ୍ଧମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଯବାନ ନିଜେ ତାଙ୍କୁ ଗାଧୋଇ ଦେବା ସହ ତାଙ୍କ ଝାଡା-ମୂତ୍ର ମଧ୍ୟ ସଫା କରିଥିଲେ।

ଆରପିଏଫ୍ ଯବାନ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗାଧୋଇ ଦେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧେଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅନ୍ୟ ଯବାନ ଓ ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଯବାନ ଅନୁରାଗଙ୍କର ଏହି ମହାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି ଯାତ୍ରୀ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅନୁରାଗଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁଳ ଭାବରେ ସେୟାର କରାଯାଉଛି।

Other Stories