• translate
Sarbeswar

News Highlights

  • ମୋଦିଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କଲେ ଜୟରାମ
  • କହିଲେ, ବକୱାସ୍‌ କରୁଛନ୍ତି ଆପଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିବାରେ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଛାଡୁନାହିଁ କଂଗ୍ରେସ। କେନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରତି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଟେଟ୍‌ କରୁଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ନେତା। ତେବେ ୭୫ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏକ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ସବ୍‌କା ସାଥ, ସବ୍‌କା ବିକାଶର କଥା କହୁଥିବା ବେଳେ ଆଜି ନୂଆକରି ସବ୍‌କା ପ୍ରୟାସ ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି। ଆଉ ଏହା ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଜୟରାମ ରମେଶ ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି। ଜୟରାମ ରମେଶ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ସବକା ସାଥ୍, ସବକା ବିକାଶ, ସବକା ପ୍ରୟାସ ଆଉ ତୁମର ସବ୍‌ ବକୱାସ ବୋଲି ଜୟରାମ କହିଛନ୍ତି।

୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ବିଜେପି ସବକା ସାଥ, ସବକା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ, ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସମସ୍ତଙ୍କ ବିକାଶ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ଯୋଡି ହୋଇଗଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏଥିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରୟାସ ଯୋଡିଛନ୍ତି।

ଆଜି ଲାଲ୍‌ କିଲ୍ଲାରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ପରେ ଏକ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ସବକା ସାଥ୍, ସବକା ବିକାଶ ଏବଂ ସବ୍‌କା ପ୍ରୟାସକୁ ଯୋଡ଼ିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ଠା ସହିତ ଆମେ ଆମର ସମସ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିପାରିବା। ଏହାସହ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଆଗାମୀ ୨୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆମକୁ ଏକ ଭାରତ ଗଠନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେଉଁଥିରେ ବିଶ୍ୱର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆଧୁନିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ରହିବ। ଆମେ କାହାଠାରୁ କମ୍ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସଂକଳ୍ପ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ବୀରତ୍ୱର ସମାପ୍ତି ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ଶକ୍ତିର ସମାପ୍ତି ସହିତ ଆମର ସମସ୍ତ ସଂକଳ୍ପକୁ ପ୍ରମାଣ କରି ଆଗକୁ ବଢିବା ପାଇଁ ପଡ଼ିବ।

ଏହାସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମ ଦେଶରେ ଅନେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆମକୁ ନାଗରିକ ଭାବରେ କିଛି କର୍ତ୍ତବ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ଜୟରାମଙ୍କ କଟାକ୍ଷରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବିଜେପି ନେତା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିନାହାନ୍ତି।

Other Stories