• translate
Otv Khabar Bureau

୨୦୨୧ ମସିହା, ଅୋକ୍ଟୋବର  ମାସ ୧୫ ତାରିଖ, ଶୁକ୍ରବାର, କନ୍ୟା ୨୯ଦିନ, ଆଶ୍ୱିନ ମାସ, ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ, ଦଶମୀତିଥି,ଶ୍ରବଣା ନକ୍ଷତ୍ର, ମକରଚନ୍ଦ୍ର, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ...

ମେଷ:- ପରିବାର ସହିତ ଆଜି ପରିଭ୍ରମଣ ଯୋଗ ରହିଛି । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ପାଠ ପଢାରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ। ରାଜନୀତି କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଦିନଟି ଭଲ କଟିପାରେ ।

ପ୍ରତିକାର- ଶ୍ରୀଗଣେଶଙ୍କୁ ଦୁବ ଅର୍ପଣକରନ୍ତୁ

 

ବୃଷ:-ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭବାନ ହୋଇପାରିବେ । ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ରହିପାରିବ । ଜମିଜମା କ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ ବନ୍ଧୁଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି । ଘରକୁ ଅତିଥୀ ଆଗମନ ସହ ସୁସ୍ୱାଦୁ ଭୋଜନ କରିପାରନ୍ତି ।

ପ୍ରତିକାର:- ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ତୁଳସୀ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

 

ମିଥୁନ:- ବନ୍ଧୁଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ ସହାନୁଭୁତି ମିଳିପାରେ । ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଯୋଗ ରହିଛି । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି ହେବା ଫଳରେ ମନରେ ଆତ୍ମ ସନ୍ତୋଷ ମିଳିପାରିବ ।

ପ୍ରତିକାର- ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ମିଠା ଖାଦ୍ୟ ବାଣ୍ଟି ଦିଅନ୍ତୁ

 

କର୍କଟ:-ଶତୃମାନେ ବନ୍ଧୁତାର ହାତ ବଢାଇପାରନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟରେ ଅର୍ଥ ଲାଭ ଦେଖାଦେଇପାରେ । ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ପାଠ ପଢାରେ ମନ ନ ଲାଗିପାରେ ।

ପ୍ରତିକାର- ତୁଳସୀ ଗଛମୂଳରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

 

ସିଂହ :-ସ୍ୱାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇପାରେ । ମାନ ସମ୍ମାନ ପଦ ମର୍ଯାଦା ମିଳିପାରିବ । କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଲାଭ ପାଇପାରିବାରୁ ପରିବାରରେ ହସଖୁସିରେ ସମୟ କଟିପାରିବ ।

ପ୍ରତିକାର-ଶ୍ରୀହନୁମାନ ଗାୟତ୍ରୀ ପାଠ କରନ୍ତୁ

 

କନ୍ୟା :-ବନ୍ଧୁଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଖୁସିଖବର ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ । ମନରେ ଶାନ୍ତି ଆସିବପାରେ । ପରିବାରରେ ଶାନ୍ତିର ବାତାବରଣ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ପ୍ରତିକାର:-ଶ୍ରୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନୃସିଂହଙ୍କ ପାଖରେ ଘିଅ ଦ୍ୱୀପ ଜାଳନ୍ତୁ

 

ତୁଳା:- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବାର ଆଶା ନାହିଁ । ମିଡିଆରେ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ କଟିପାରେ । ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ, ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ ।

ପ୍ରତିକାର-ଧଳାବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରନ୍ତୁ

 

ବିଚ୍ଛା:- ପ୍ରାଇଭେଟ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପଦୋନ୍ନତି ଏବଂ ମାନସମ୍ମାନ ମିଳିପାରେ । ସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି ମାନଙ୍କ ପାଠ ପଢାରେ ଉନ୍ନତି ହେବାରୁ ବାପା ମା ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି । ଅପରାହ୍ନରେ କୌଣସି ଏକ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇପାରେ ।

ପ୍ରତିକାର- ଶ୍ରୀହନୁମାନ ସିନ୍ଦୁର ମଥାରେ ଲଗାନ୍ତୁ

 

ଧନୁ: - କ୍ୟାରିଅର ଆଗକୁ ବଢିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରିବ । କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପବାଦ ପାଇବାର ଯୋଗ ରହିଛି ସେଥିପାଇଁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ । ବ୍ୟବସାୟରୁ ଅଚାନକ ଧନ ଲାଭ ହୋଇପାରେ ।

ପ୍ରତିକାର- ଓସ୍ତ ଗଛ ମୂଳରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

 

ମକର:- ପାରିବାରିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ । ଶତୃମାନେ ମିତ୍ରତାର ହାତ ବଢାଇପାରନ୍ତି । ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରିବ ।

ପ୍ରତିକାର-ପାଖରେ ମୟୁର ପୁଛକୁ ରଖନ୍ତୁ

 

କୁମ୍ଭ:- କର୍ମ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିପାରିବା ସହ ଭ୍ରମଣର ଯୋଗ ରହିଛି । ବନ୍ଧୁ ବାନ୍ଧବ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇବେ ।

ଘରେ ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବନ୍ଧୁଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ନେଇପାରନ୍ତି ।

ପ୍ରତିକାର - ଗାଇକୁ କିଛି ଦୁବଘାସ ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ

 

ମୀନ:- ରାଜନୀତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସମାଜ ସେବାରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି । ବିଜିନେସ୍ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଲାଭବାନ ହୋଇରପାରନ୍ତି । ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବାହାରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି ।

ପ୍ରତିକାର-କୁକୁର, କାଉ ଓ ପାରାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ

Other Stories