News Highlights

  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ ସିଲେକ୍ସନ କମିଶନର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ

  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଦାଖଲ ପାଇଁ ତାରିଖ: ୧୭.୦୭.୨୦୨୧ ରୁ ୩୧.୦୮.୨୦୨୧

  • ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ: ୩୧.୦୮.୨୦୨୧ (୨୩:୩୦)

ଷ୍ଟାଫ୍‌ ସିଲେକ୍ସନ କମିଶନ୍ (ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସି) ଶନିବାର ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌), କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ସିଏସ୍‌ଏଫ୍‌), ଇଣ୍ଡୋ ତିବ୍ଦତୀୟ ସୀମା ପୋଲିସ (ଆଇଟିବିପି), ସଶସ୍ତ୍ର ସୀମା ବଳ (ଏସ୍‌ଏସ୍‌ବି)ରେ କନଷ୍ଟେବଳ (ଜେନେରାଲ ଡ୍ୟୁଟି), ସେକ୍ରେଟାରିଏଟ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫୋର୍ସ (ଏସ୍ଏସ୍ଏଫ୍) ଓ ଆସାମ ରାଇଫଲ୍ସ (ଆର୍)ରେ ରାଇଫଲମ୍ୟାନ୍ (ଜେନେରାଲ୍ ଡ୍ୟୁଟି) ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (MHA) ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା ଓ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏବଂ ଆୟୋଗ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏସ୍‌ଏସ୍‌ସି ଏକ ଖୋଲା ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା କରିବ।

ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା (ସିବିଇ), ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା (ପିଇଟି), ଫିଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଟେଷ୍ଟ (PST), ମେଡିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଯାଞ୍ଚ ହେବ।

ପେ ସ୍କେଲ୍‌: ପେ ଲେଭଲ୍- ୩ (୨୧,୭୦୦-ରୁ ୬୯,୧୦୦ ଟଙ୍କା)।

ନିଯୁକ୍ତିର ପ୍ରମୁଖ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ:

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଦାଖଲ ପାଇଁ ତାରିଖ: ୧୭.୦୭.୨୦୨୧ ରୁ ୩୧.୦୮.୨୦୨୧।

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ: ୩୧.୦୮.୨୦୨୧ (୨୩:୩୦)

ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ଫି ପେମେଣ୍ଟ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ: ୦୨.୦୯.୨୦୨୧ (୨୩:୩୦)

ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ଚ୍ୟାଲେନ୍ ସୃଷ୍ଟି ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ଏବଂ ସମୟ: ୦୪.୦୯.୨୦୨୧ (୨୩:୩୦)

ଚାଲଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେୟ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ (ବ୍ୟାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ): ୦୭.୦୯.୨୦୨୧।

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷଣର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ (ସ୍ତର-୧): ପରେ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ।

-କେବଳ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଆବେଦନଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

-କମ୍ପୁଟର ଆଧାରିତ ପରୀକ୍ଷା (ସିବିଇ) କେବଳ ଇଂରାଜୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀରେ ଆୟୋଗ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ।

-ଶାରୀରିକ ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା (PET) / ଶାରୀରିକ ମାନକ ପରୀକ୍ଷା (PST) / ବିସ୍ତୃତ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା (DME) / ରିଭ୍ୟୁ ମେଡିକାଲ୍ ପରୀକ୍ଷା (RME) CAPF ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଏବଂ ପରିଚାଳିତ ହେବ।

-ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆବଶ୍ୟକ ଯୋଗ୍ୟତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର / ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ସଂଗ୍ରହ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଯାଞ୍ଚ CAPF ଦ୍ୱାରା ବିସ୍ତୃତ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା (DME) ସମୟରେ କରାଯିବ।

-ଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ରେ ଖାଲି ଥିବା କନଷ୍ଟେବଲ (ଜିଡି) ସ୍ଥାନଗୁଡିକ ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଭିତ୍ତିରେ ପୂରଣ ହେବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ CAPF ରେ ଖାଲିଥିବା ପଦବୀ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ / UT ରେ ଉପଲବ୍ଧ ପଦବୀ ପୂରଣ ହେବ। ଏଥିସହ ବର୍ଡର ଗାର୍ଡିଂ ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ମିଲିଟାରୀ / ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ଖାଲି ପଦବୀ ଦିଆଯାଇଛି ଯାହା କେବଳ ଏହି ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ।

-କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆଡ୍‌ମିଟ୍ କାର୍ଡ ପୋଷ୍ଟ୍‌ ଦ୍ୱାରା ପଠାଯିବ ନାହିଁ। ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡଗୁଡ଼ିକର ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ସୁବିଧା ଆୟୋଗର ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୱେବସାଇଟ୍ ସହିତ (http://www.crpf.gov.in) ରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଆୟୋଗର ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍ (https://www.ssc.nic.in) ତଦାରଖ କରନ୍ତୁ। ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାଣିବା ପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ ଆଞ୍ଚଳିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ନୋଡାଲ୍ CAPF ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିବା ସହ ଆଡମିଟ୍ କାର୍ଡ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବୟସ, ଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ପାଇଁ, ସରକାରୀ SSC ପରିଦର୍ଶନ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ।

Other Stories