• translate
Sarbeswar

News Highlights

  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି

  • ବିନା ପରୀକ୍ଷାରେ ଚାକିରି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଇସ୍ରୋରେ ଚାକିରି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ରଖିଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବଡ଼ ଖବର। ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସଂଗଠନ (ISRO) ରେ ଚାକିରି ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ । କେବଳ ସାକ୍ଷାତକାର ଆଧାରରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯିବ। ଜୁନିଅର ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋ ଏବଂ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପଦ ପାଇଁ ISRO ମୋଟ ୧୬ଟି ପଦବୀରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜୁଛି। ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ପାଇଁ ୱାକ-ଇନ୍ ସାକ୍ଷାତକାର ଆଜି ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର ଆସନ୍ତା ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ।

ତେବେ ପଦବୀଗୁଡ଼ିକରେ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ISROର ବିଭିନ୍ନ ଗବେଷଣା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ। ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଏଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ଭଲ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ ।ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ISRO JRF ପଦବୀ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ୩୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ। ଏହାସହ ସିନିୟର ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋ ପଦବୀ ପାଇଁ ମାସକୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ । ଅନୁସନ୍ଧାନ ସହାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରତି ମାସରେ ୪୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ସେବା ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।

• ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ ରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ISRO ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତିଦିନ ସାକ୍ଷାତକାର ହେବ।

• ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସକାଳ ୮.୩୦ ରେ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ IIRS କୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବାକୁ ପଡିବ।

• ଏହି ସାକ୍ଷାତକାର ISRO ଦ୍ୱାରା IIRS ଦେହରାଡୁନରେ ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି |

• ଏହି ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ସାନିଟାଇଜର ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ ।

• ଆଧାର କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଭୋଟର ପରିଚୟ ପତ୍ର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ରହିଛି|

ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ଠିକଣା - IIRS ସୁରକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ, IIRSISRO / DOS, 4 କାଲିଡାସ୍ ରୋଡ୍, ଡେରାଡୁନ – 24800।

ତେବେ ଆପଣ ଯଦି ସାକ୍ଷାତ୍‌କାର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏହି ଠିକମାରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତୁ।

Other Stories