• translate
Pramod Behera

ବେନିନ୍ : ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ପଚରାଯାଏ ଆପଣ ଟୋପି ଉପରେ କେତେଟା ଅଣ୍ଡା ରଖିପାରିବେ? ଆପଣଙ୍କ ଉତ୍ତର ନିଶ୍ଚିତ ଏଇଆ ହେବା ଯେ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟା ନହେଲେ ଅତିବେଶିରେ ସର୍ବାଧିକ ତିନିଟି ହେବ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨ କି ୩ ନୁହେଁ, ତାଙ୍କ ଟୋପି ଉପରେ ସେ ୭୩୫ ଟି ଅଣ୍ଡା ରଖି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ନିଜ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଶେୟାର କରିଛି ଯାହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି ଯେ ସେ ଏମିତି କିପରି କଲେ।

Gregory make world record carring 735 eggs on his headମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ୭୩୫ ଅଣ୍ଡା; କରିଲେ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ

ଏହି ଭିଡିଓ ଶେୟାର କରି ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କ୍ୟାପ୍‌ସନ୍‌ରେ ଲେଖିଛି ଯେ ଗ୍ରେଗୋରୀ ଡା ସିଲ୍‌ଭା ଗୋଟିଏ ଟୋପି ଉପରେ ୭୩୫ଟି ଅଣ୍ଡା ରଖି ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ଗ୍ରେଗୋରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ଗିନିଜ୍‌ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡ କହିଛି ଯେ ଗ୍ରେଗୋରୀ ଡା ସିଲଭା ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକାର ବେନିନ୍‌ରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଚାଇନାରେ ସିସିଟିଭି ପାଇଁ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶୋ’ରେ ସେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମହାନ ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ଗ୍ରେଗୋରୀଙ୍କୁ ତିନି ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା। ଭିଡିଓରେ, ଆପଣ ଗ୍ରେଗୋରୀ କିପରି ଏତେ ପରିମାଣର ଅଣ୍ଡାକୁ ନିଜ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ରଖି ସନ୍ତୁଳନ କରିପାରୁଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖିପାରିବେ।

ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ଶେୟାର ହେବା ପରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଶେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୫୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଗ୍ରେଗୋରୀଙ୍କର ଏହି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଦେଉଛନ୍ତି। ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ଭଲ ରେକର୍ଡ। କେହି ବି ଏହାକୁ ଭାଙ୍ଗି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଥି ସହିତ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରେଗୋରୀ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଯେତେ ଅଣ୍ଡା ରଖିଛନ୍ତି ତାହାର ଓଜନ କେତେ ହେବ?

ତେବେ, ଗ୍ରେଗୋରୀଙ୍କର ଏହି ପ୍ରଶଂସନୀୟ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ପଚାରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାକୁ ଗ୍ରେଗୋରୀ ଗିନିଜ ୱାର୍ଲ୍ଡ ରେକର୍ଡକୁ କେତେ ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି? ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅଧିକାଂଶ ଉପଭୋକ୍ତା ଇମୋଟିକନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ କମେଣ୍ଟ ବକ୍ସରେ ନିଜର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିଚିତମାନଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ୍ କରୁଛନ୍ତି।

Other Stories