• translate
Pramod Behera

କାଲିଫର୍ନିଆ : ଭିଡିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନର ଅନୁଭୂତି ଏବଂ ଘଟଣା ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି। ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କର ଜଣେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଉପଭୋକ୍ତା ତାଙ୍କ ଜୀବନର ଏଭଳି କିଛି ସତ୍ୟ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି। ଯୁବକ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଡ ଭଉଣୀ ଭାବି ତାଙ୍କ ସହା ରହୁଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୧ବର୍ଷ ପରେ, ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ପ୍ରକୃତରେ ସେ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ନୁହଁନ୍ତି, ବରଂ ନିଜ ମାଆ।

ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏହି ଟିକ୍‌ଟକ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଶେମ୍ ଗ୍ରିଫସ୍‌। ସେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନର ସତ୍ୟତା କହିଛନ୍ତି। ଶେମ୍‌ କହିଛନ୍ତି, 'ମୋର ବଡ଼ ଭଉଣୀ ସହିତ ମୋର ବହୁତ ଦୃଢ ସମ୍ପର୍କ ଅଛି। ଆମ ଭିତରେ ଭଲ ବଣ୍ଡିଂ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଅନ୍ୟ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ପରି ଆମେ ମଧ୍ୟ ଗଣ୍ଡଗୋଳ କରୁଥିଲୁ ଓ ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଲଢୁଥିଲୁ। ସେ ମଧ୍ୟ ମୋର କ୍ରାଇମ୍ ପାର୍ଟନ ମଧ୍ୟ।

ଶେମ କହିଛନ୍ତି ଯେ 'ମୁଁ ଏବେ ଏବେ ଜାଣିଲି ଯେ ମୁଁ ପିଲାଦିନରୁ ଯାହାଙ୍କୁ ମୋର ବଡ଼ ଭଉଣୀ ବୋଲି ଭାବିଥିଲି, ପ୍ରକୃତରେ ମୋର ମାଆ। ଅବଶ୍ୟ, ଏହା କହିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମନେହୁଏ ଯେ ମୋ ମାଆ ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମୋତେ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।

ଶ୍ୟାମ ଗ୍ରିଫସ୍ ଭିଡିଓରେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ “ହଁ। ଅଳ୍ପ ବୟସରେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ମୋ ମାଆ ଗର୍ଭପାତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନ ଥିଲେ। ସେ ମୋର ଜନ୍ମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଶ୍ନର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲେ। ପରିବାରରେ ମୋର ଜେଜେମା ମୋତେ ମା'ର ପ୍ରେମ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ମୋତେ କେବେବି ଜଣାଇଲେ ନାହିଁ ଯେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ନିଜ ସନ୍ତାନ ନୁହେଁ। ବୋଧହୁଏ ମୁଁ ବଡ ହେବା ପରେ ମୋତେ ସତ କହିବାକୁ ପରିବାରର ଯୋଜନା ଥିଲା।”

ଶେଷରେ, ଶେମ କୁହନ୍ତି, 'ମୋର ନିଜ ମାଆ ମୋତେ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଭାବରେ ମା'ର ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ମୁଁ ସବୁକିଛିର ଯତ୍ନ ନେଉଥିଲେ। ମୁଁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିପାରିବି ନାହିଁ ଯେ ମୋ ସହିତ ବହୁତ ବଡ ଅନ୍ୟାୟ କରାଯାଇଛି ବୋଲି। ପରିବାରରେ କେହି ବି ମତେ ଅଣଦେଖା କରି ନାହାନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟ ମୋତେ ବହୁତ ଭଲ ପାଇବା ଦେଇଛନ୍ତି।

Other Stories