• translate
Sarbeswar

News Highlights

  • ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଶିଳ୍ପା

  • ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ଜୋରସୋରରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

  • କ’ଣ କହିଲେ ଶିଳ୍ପା?

ମୁମ୍ବାଇ: ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଗିରଫ ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ବଲିଉଡ଼୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶିଳ୍ପା ସେଠୀ। ତେବେ ଶିଳ୍ପା ଗତକାଲି କରିଥିବା ଏକ ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ଶିଳ୍ପା ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖକ ଜେମସ୍‌ ଥବରଙ୍କ ଏକ ପୁସ୍ତକର ଏକ ପୃଷ୍ଠାକୁ ହାଇଲାଇଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି,“ଆମେ କ୍ରୋଧରେ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ନଜର ପକାନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଆମକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛନ୍ତି, ଆମକୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଛନ୍ତି। ଏପରି ସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଆମକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କ୍ରୋଧରେ ପଛକୁ କିମ୍ବା ଡରିକି ଆଗକୁ ଦେଖିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ସ୍ଥିର ମନରେ ଚାରି ଆଡ଼କୁ ନଜର ପକାଇବା ଉଚିତ।

ଏପରିକି ନିଜ ଚାକିରି ହରାଇବାର, କିଛି ବଡ଼ ବେମାରୀ ହେବାର ତଥା ନିଜର କାହାକୁ ହରାଇ ବସିବାର ଦୁଃଖ ବି ମନରେ ଘର କରିଦିଏ। ତେଣୁ ଯାହା ହୋଇସାରିଛି ତାହାକୁ ନେଇ ବ୍ୟସ୍ତ ବିବ୍ରତ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଧିକ ସଜାଗ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ବୋଲି ଶିଳ୍ପା କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏଠାରେ କହିରଖୁଛୁ, ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ବିତରଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ସେଲିବ୍ରିଟି ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ବିବାଦର ମୂଳରେ ରହିଛି “ହଟ୍ ସଟ୍” ନାମକ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଗୁଲ୍ ଏବଂ ଆପଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରୁ ହଟାଯାଇଛି ତଥାପି, ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ମୋବାଇଲ୍ ପ୍ରୟୋଗ, ଡିଜିଟାଲ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ବିଷୟବସ୍ତୁ, ସେବା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାକୁ ନେଇ ପାଦଚିହ୍ନ ଛାଡିଦେଇଛି। ଯଦିଓ ଏହି ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ଆଉ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ଆପ୍‌ରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ (APK)ର କପି ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆପ୍‌ ସେବାଗୁଡିକ ଡିମାଣ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ।

ଆପ୍ସର ଲାଟେଷ୍ଟ୍ ସଂସ୍କରଣ HD ଭିଡିଓ ଓ ସଟ୍‌ ମୁଭିଜ୍‌ର ତୁଳନାତ୍ମକ ଏକ୍ସପୋଜର୍ ପ୍ରଦାନକରେ ଏବଂ ହଟ୍‌ ଫଟୋସୁଟ୍‌, କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବିଶ୍ୱର ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ଅଭିଜ୍ଞତା ଠାରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପ୍ରଦାନ କରେ।

Other Stories