• translate
Pramod Behera

ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଦୁନିଆର ହିଟ୍ କମେଡି ଶୋ 'ଦି କପିଲ୍ ଶର୍ମା ସୋ' ୬ ମାସର ବିରତି ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିବାକୁ ଫେରିଛି। ଏହା ସହିତ ଶୋ’ରେ ସେଲିବ୍ରେଟିଂଆନଙ୍କର ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ନୂଆ ସିଜନର ପ୍ରଥମ ଏପିସୋଡ୍‌ରୁ ହୋଷ୍ଟ୍‌ କପିଲ ଶର୍ମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଟିମ୍ ଶୋ’ର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୋ’ର ନୂଆ ଏପିସୋଡ୍‌ରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକ ଉଦିତ ନାରାୟଣ, କୁମାର ସାନୁ ଏବଂ ଅନୁରାଧା ପୌଡୱାଲ ବିଶେଷ ଅତିଥି ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସବୁ କଳାକାରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ୯୦ ଦଶକର ଅନେକ ସ୍ମୃତି ଫେରେଇ ଆଣିଥିଲେ।

‘ଦି କପିଲ୍ ଶର୍ମା ଶୋ’ର ଏପିସୋଡ୍ ଗୀତ, କାହାଣୀ ଏବଂ ହସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ଏପିସୋଡ୍ କୁମାର ସାନୁଙ୍କ ଗୀତ 'ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ମେରୀ ଜିନ୍ଦେଗି ମେ ଆନା'ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହୋଷ୍ଟ୍‌ କପିଲ ଶର୍ମା ନାଚୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଗାୟକମାନେ 'ଚାନ୍ଦ ସୀତାର', 'ମେ ନିକ୍‌ଲା ଗଡି ଲେକେ' ଏବଂ 'ତମା ତମା' ହିଟ୍ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ଅନୁରାଧା ପୌଡୱାଲ ମଧ୍ୟ ଉଦିତ ନାରାୟଣଙ୍କ ସହ ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତ 'ଧକ୍‌ ଧକ୍' ଗାଇଥିଲେ।

ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଥିଲେ। କପିଲ ସାନୁଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ନାମ କେଦାରନାଥ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟକୁ କାହିଁକି ବଦଳାଇଥିଲେ? ସେ କପିଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ କଲ୍ୟାଣଜୀ-ଆନନ୍ଦଜୀଙ୍କ ସଂଗୀତକାର ଯୋଡ଼ିରୁ କଲ୍ୟାଣଜୀ ତାଙ୍କୁ ଏହି ନାମ ଦେଇଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ବଙ୍ଗଳାରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ। ସଂଗୀତଜ୍ଞମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ନାମ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଯେପରି କି ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଟାଇପକାଷ୍ଟ ହେବେ ନାହିଁ।

Krushna Abhishek and Udit Narayanକୃଷ୍ଣା- ଗୋବିନ୍ଦା

ଏହି ସମୟରେ, ଉଦିତ ନାରାୟଣ ମଜ୍ଜା କରି ଅନୁରାଧା ପୌଡୱାଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ “ଯଦି ମୁଁ ତୁମ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ତୁମକୁ ଭେଟିଥା’ନ୍ତି ତେବେ କ’ଣ ହୋଇଥାନ୍ତା?” ଏହାକୁ ନେଇ ଅନୁରାଧା କହିଥିଲେ- “ତା’ହେଲେ ମୋର ନାମ ଅଲକା ହୋଇଥାନ୍ତା।” ଏହା ପରେ କପିଲ ଥଟ୍ଟା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଦିତ ନାରାୟଣ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍‌ରେ ଅନୁରାଧାଙ୍କ ହାତକୁ ୧୦ ଥର ଛୁଇଁ ସାରିଲେଣି।

ତେବେ, ଶୋ’ର ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସପନାଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା କୃଷ୍ଣା ଅଭିଷେକ ସେଟ୍‌ରେ ଆସି ଶୋ’ର ଅତିଥିମାନଙ୍କୁ ହସାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। କୃଷ୍ଣା ଉଦିତ ନାରାୟଣଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇ କହିଥିଲେ ଯେ ତୁମକୁ ଦେଖି ମୋର ମାମାଜୀଙ୍କ କଥା ମନେ ପଡିଗଲା। ଏହା ଶୁଣି କପିଲ ଏବଂ ଅର୍ଚ୍ଚନା ପୁରନ୍ ସିଂ ତାଙ୍କ ହସକୁ ଅଟକେଇ ପାରି ନ ଥିଲେ।

ଗୋବିନ୍ଦା ଓ କୃଷ୍ଣା ଅଭିଷେକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ମନାନ୍ତର କାହାକୁ ଅଛପା ନାହିଁ। ଏପରିକି ସେମାନେ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ନିକଟରେ ଯେତେବେଳେ ଗୋବିନ୍ଦା ଶୋ’କୁ ଆସିଥିଲେ କୃଷ୍ଣା ଏପିସୋଡ୍‌ର ସୁଟିଂ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଗୋବିନ୍ଦାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁନୀତା ଆହୁଜା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ କେବେ ବି କୃଷ୍ଣାଙ୍କ ଚେହେରା ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ଏବେ କୃଷ୍ଣା ସେ କ୍ଷମା ମାଗିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ମତଭେଦର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

Other Stories