• translate
Pramod Behera

ମୁମ୍ବାଇ : ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଫିଲ୍ମ 'ଥଲାଇଭି'ର ସଫଳତାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ହଲିଉଡରେ ବଲିଉଡରୁ ନକଲ କରୁଥିବା କାନାଡିୟ ଅଭିନେତା ରିଆନ୍ ରେନୋଲ୍ଡସଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ରିଆନ୍ ରେନୋଲ୍ଡସ୍ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର 'ଫ୍ରି ଗାୟ'ର ପ୍ରମୋସନ ଭିଡିଓରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ସେ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ମର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ ବିଷୟରେ କହୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଏକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ପରି ଲାଗୁଛି।

Kangana reacts on Ryan’s statementହଲିଉଡ୍‌ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ କଙ୍ଗନା

ଭିଡିଓରେ ରିଆନ୍ ରେନୋଲ୍ଡସ୍ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆପଣ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ହଲିଉଡ୍ ବଲିଉଡକୁ କପି କରୁଛି କି ନାହିଁ ... ତେବେ ଏହାର ଉତ୍ତର ହଁ। ଆମକୁ କୌଣସି ଲଜ୍ଜା ନାହିଁ, ଏଥିରେ କୌଣସି ଲଜ୍ଜା କରିବାର କଥା ନାହିଁ।” କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ରିୟାନଙ୍କ ବୟାନକୁ ତାଙ୍କ ଇନ୍‌ଷ୍ଟା ଷ୍ଟୋରୀରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ସେୟାର କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଲିଉଡ ମଧ୍ୟ ଥିଏଟର ସ୍କ୍ରିନକୁ ବି ଚୋରି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ନିକଟରେ ହଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭାରତୀୟ ସିନେମା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବା ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପିଟିଆଇର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ ନିକଟରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଆମେରିକୀୟ ଏବଂ ଇଂରାଜୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ପରିତ୍ୟାଗ କରିବାକୁ ପଡିବ କାରଣ ସେମାନେ ଆମ ପରଦାରେ ଦଖଲ କରୁଛନ୍ତି। ଆମକୁ ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆମେ ଆମକୁ ଉତ୍ତର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ ଭଳି ବିଭାଜନକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ହେବ। ସେ ମାଲାୟାଲମ୍, ତାମିଲ, ତେଲୁଗୁ କିମ୍ବା ପଞ୍ଜାବୀ ହେଉ ଆମକୁ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ।

କଙ୍ଗନା ରାଣାୱତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହଲିଉଡ ଏକଚାଟିଆ ଭାବେ ଫରାସୀ, ଇଟାଲୀ, ଜର୍ମାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପକୁ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଛି। ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ସେହି କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଆମେ ପରସ୍ପରକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁ ନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ 'ଲାୟନ୍ କିଙ୍ଗ୍‌' କିମ୍ବା' ଜଙ୍ଗଲ ବୁକ୍'ର ଡବଡ୍ ସଂସ୍କରଣ ଦେଖୁଛୁ। କିନ୍ତୁ ଆମେ କୌଣସି ମାଲାୟାଲମ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଡବଡ୍ ସଂସ୍କରଣକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଉ ନାହୁଁ। ଏହା ଆମ ସପକ୍ଷରେ କାମ କରିବ ନାହିଁ। ଆମେ ଆମର ଲୋକ ଏବଂ ଆମର ଶିଳ୍ପକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଉଚିତ। ଏକ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ଭାରତ ତିଆରି କରିବାର ଏହା ହେଉଛି ଏକ ଉପାୟ।

Other Stories