ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅଶ୍ଳୀଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ବିତରଣରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ସେଲିବ୍ରିଟି ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ବିବାଦର ମୂଳରେ ରହିଛି “ହଟ୍ ସଟ୍” ନାମକ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୁଗୁଲ୍ ଏବଂ ଆପଲ୍ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରୁ ହଟାଯାଇଛି।

ତଥାପି, ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ମୋବାଇଲ୍ ପ୍ରୟୋଗ, ଡିଜିଟାଲ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ବିଷୟବସ୍ତୁ, ସେବା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତାକୁ ନେଇ ପାଦଚିହ୍ନ ଛାଡିଦେଇଛି। ଯଦିଓ ଏହି ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ ପାଇଁ ଆଉ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିବା ଆପ୍‌ରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଆପ୍ଲିକେସନ୍ ପ୍ୟାକେଜ୍ (APK)ର କପି ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଆପ୍‌ ସେବାଗୁଡିକ ଡିମାଣ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ଏବଂ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ।

ଆପ୍ସର ଲାଟେଷ୍ଟ୍ ସଂସ୍କରଣ HD ଭିଡିଓ ଓ ସଟ୍‌ ମୁଭିଜ୍‌ର ତୁଳନାତ୍ମକ ଏକ୍ସପୋଜର୍ ପ୍ରଦାନକରେ ଏବଂ ହଟ୍‌ ଫଟୋସୁଟ୍‌, କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ବିଶ୍ୱର ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କ ଜୀବନଶୈଳୀ ଅଭିଜ୍ଞତା ଠାରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟବସ୍ତୁ ପ୍ରଦାନ କରେ।

ଏହି ଆପ୍ “ବିଶ୍ୱର କିଛି ହଟ୍‌ ମଡେଲ୍ ସହିତ ଲାଇଭ୍ ଯୋଗାଯୋଗ ଭଳି ସେବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରେ। ତେବେ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେବଳ ଉପଲବ୍ଧ ଯେଉଁମାନେ ଏହାର ପେଇଙ୍ଗ ସବ୍ସକ୍ରାଇବର। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଛି ପୁରୁଣା ପୋଷ୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଏହି ଆପ୍ ଏକ “ମିସ୍ ହଟ୍ ସଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତା-୨୦୧୯” ମଧ୍ୟ ଆୟୋଜନ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇପାରିବେ।

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଓ ୱେବ୍ ସିରିଜରେ କାମ କରିବାର ବାହାନାରେ ନୂଆ ଅଭିନେତାମାନେ ପ୍ରଲୋଭିତ ହୋଇ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିରୁଦ୍ଧରେ ନଗ୍ନ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧ ନଗ୍ନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସୁଟିଂକରିବା ବାଧ୍ୟ ହେଉଥିଲେ।

"ନବାଗତ ମହିଳା କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ୱେବ୍ ସିରିଜ୍ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ବ୍ରେକ୍ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅଡିସନ୍ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବୋଲ୍ଡ ଦୃଶ୍ୟ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯାହା ପରେ ଅର୍ଦ୍ଧ ନଗ୍ନ ଏବଂ ନଗ୍ନ ଦୃଶ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।” ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁମ୍ବାଇର ଜଏଣ୍ଟ ସିପି (କ୍ରାଇମ) ମିଲିନ୍ଦ ଭରମ୍ବେ କହିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ଯେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକର ସିରିଜ୍‌ ପରେ ଆପ୍‌ରେ ସର୍ଟ କ୍ଲିପ୍ ଆକାରରେ ପୋଷ୍ଟ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ହଟ୍‌ ସଟ୍‌ ଆପ୍‌ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍‌ ହୋଇଥିବା ଏକ ୱେବସାଇଟ୍ ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଛି। ଏହାର ପଞ୍ଜୀକରଣ ତଥ୍ୟ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ରେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ର ମିଡିଲ୍‌ସେକ୍ସରୁ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିଲା।

ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ହୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଅଭିନେତା ଆଗକୁ ଆସି ଏଥିରେ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଥିବା ଦାବିକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଗେହନା ବଶିଷ୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପ୍‌ରେ ଥିବା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଅଶ୍ଳୀଳ ନୁହେଁ ବରଂ ବୋଲ୍ଡ ଥିଲା। "କୌଣସି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଶ୍ଳୀଳ ନୁହେଁ, ସେଗୁଡ଼ିକ କେବଳ ବୋଲ୍ଡ ଫିଲ୍ମ ଥିଲା ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ନେଟ୍‌ଫ୍ଲିକ୍ସ, ଆମାଜନ (ପ୍ରାଇମ) ଭଳି ଆପ୍‌ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଏରୋଟିକା ଏବଂ ପର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝିପାରିବେ ବୋଲି ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ କରେ ଯେ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଏହି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମର ଜଣେ ଆର୍ଥିକ ହିତାଧିକାରୀ ଏବଂ ସେ ଜଡିତ ଥିବା ଏହି ଆପ୍‌ ବ୍ୟବସାୟର ଅନୁସନ୍ଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ରାଜ କୁନ୍ଦ୍ରା ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟବସାୟରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିବା ବେଳେ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ ଜଡିତ ଥିବା ଓକିଲମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

Other Stories