• translate
Pramod Behera

News Highlights

  • ଦିୟା ହେଲେ ମା’

  • ମେ ୧୪ରେ ମା’ ହୋଇଥିଲେ।

  • ଏବେ ପ୍ରକାଶ କଲେ ପୁଅର ନାମ 

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦିୟା ମିର୍ଜା ୨୦୨୧ ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅନେକ ସର୍ପ୍ରାଇଜ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟବସାୟୀ ତଥା ନିବେଶକ ବୈଭବ ରେଖୀଙ୍କ ସହ ବିବାହ, ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାବତ ଝିଅ ସମାଇରାଙ୍କ ସହ ହନିମୁନ୍‌ର ଫଟୋ ଏବଂ ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ପ୍ରତି, ଦିୟା ତାଙ୍କ ମାଲଦ୍ୱୀପ ଯାତ୍ରାର କିଛି ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ ଗର୍ଭଧାରଣର ଏହି ଦିନଗୁଡିକରେ ଦିୟା ହନିମୁନ୍ ଯାତ୍ରାକୁ ମନେପକଉଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାତ୍ର ଦୁଇମାସ ପୂର୍ବେ ଅର୍ଥାତ୍ ମେ ୧୪ରେ ମା’ ହୋଇଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଦିୟା ମିର୍ଜା ଯେବେଠାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଗର୍ଭଧାରଣ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି, ସେବେଠାରୁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ଛୋଟ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି। ଦିୟା ଆଜି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଲମ୍ବା ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ମାତ୍ର ଦୁଇ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ମାଆ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଦିୟା ବିଦେଶୀ ଲେଖକ ଏଲିଜାବେଥ ଷ୍ଟୋନଙ୍କ କିଛି ଧାଡି ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି- 'ଏକ ସନ୍ତାନ ପାଇବା ପାଇଁ ତୁମେ ସର୍ବଦା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ ଯେ ତୁମର ହୃଦୟ ସର୍ବଦା ତୁମର ଶରୀରର ଆଖପାଖରେ ରହିବା ଉଚିତ୍।' ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଏହି ଶବ୍ଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୈଭବ ଓ ମୋର ଭାବନାକୁ ପୂରା ମାତ୍ରାରେ ଉଦାହରଣ ଭଳି। ”

ଏହା ସହ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବୈଭବ ରେଖୀ ସେମାନଙ୍କ ପୁଅର ନାମ ଅଭ୍ୟାନ୍ ଆଜାଦ ରେଖୀ ରଖିଛନ୍ତି। ଅଭ୍ୟାନ୍ ନାମର ଅର୍ଥ ହେଉଛି 'ଉତ୍ତମ', ପୂର୍ଣ୍ଣ'।ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦିୟା ସେୟାର କରିଥିବା ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ପ୍ରସବ ଶୀଘ୍ର ହୋଇଛି, ଅର୍ଥାତ୍ ସେ ଏକ ପ୍ରିମେଚ୍ୟୁଅର୍ ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦିୟା ମିର୍ଜା ମା’ ହେଲେ

ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରିମେଚ୍ୟୁଅର୍ ଡେଲିଭରୀ କାରଣରୁ ଅଭ୍ୟାନଙ୍କୁ ଆଇସିୟୁରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିୟା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ପିଲାଟି ଏବେବି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଅଛି, ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ତାକୁ ଘରକୁ ଅଣାଯିବ।

ଦିୟା କହିଛନ୍ତି, 'ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏହି ଦୁନିଆରେ ଆମର ଛୋଟ ପ୍ରାଣକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖିଲୁ, ସେତେବେଳେ ଆମେ ଶିଖିଲୁ ଯେ ଆମକୁ ନମ୍ରତା ସହିତ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ଏବଂ ପିତୃତ୍ୱ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ପଡିବ କିନ୍ତୁ ଭୟ ନୁହେଁ।' ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଅଭ୍ୟାନ୍‌ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘରକୁ ଆସିବ, ଏନେଇ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ସମାଇରା ଏବଂ ତା’ ଜେଜେବାପା-ଜେଜେମା ତାକୁ କୋଳରେ ଧରିବା ନେଇ ଅପେକ୍ଷାରେ ଅଛନ୍ତି।

ଦିୟା ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ମୋର ଗର୍ଭଧାରଣ ସମୟରେ ମୋତେ ଆକସ୍ମିକ ଆପେଣ୍ଡେକ୍ଟୋମି କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ସାଂଘାତିକ ସେପ୍‌ସିସ୍ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିଲା। ଖୁସିର କଥା, ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଠିକ ସମୟରେ ଯତ୍ନ ନେବା ହେତୁ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସି-ବିଭାଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିଶୁଟି ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା।”

Other Stories