ମମତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କଲେ ଜେପି ନଡା

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡା ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟବାସୀ ମମତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ନଡା ବିପରୀତ ପରିସ୍ଥିତିରେ କାମ କରିଥିବାରୁ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କୋଲକାତାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜେପି ନଡା କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଅଦ୍ଭୁଦପୂର୍ବ ଓ ଅନନ୍ୟ, ଯେଉଁଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ପ୍ରଚାରରେ ବିଜେପି ଉଚ୍ଚ ପରିପକ୍ୱତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଏବଂ କ୍ଷମତାସୀନ ତୃଣମୂଳ  କଂଗ୍ରେସର ଉତ୍ତେଜନା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜୋରଦାର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା। । ତୃଣମୂଳ ବହୁତ ନିମ୍ନ ସ୍ତରର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର କରିଥିବା ନଡ଼ା କହିଛନ୍ତି।

ମମତାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ନଡା କହିଛନ୍ତି, ‘ମମତା ଜୀ ଯେଉଁ ଭାଷାର ପ୍ରଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାହା କ’ଣ ବଙ୍ଗଳାର ଭାଷା କି? ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେଉଁ ଶବ୍ଦ କହି ନାହାଁନ୍ତି, ସେ ଯେଉଁ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଛନ୍ତି, ଆମେ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ। ସେ ଯେଉଁ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ ବଙ୍ଗଳାବାସୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ବଙ୍ଗଳା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମତାଧୀକାରକୁ ନେଇ ନଡା ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ସହ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବାରୁ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଉଚିତ ଭୋଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାରୁ ମୁଁ ବଙ୍ଗଳାର ଜ୍ଞାନୀଗୁଣୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି। ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ବଙ୍ଗଳାବାସୀ ନିଜର ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଜେପିକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ବଙ୍ଗଳାବାସୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବା ବିଜେପିର ସମସ୍ତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଉଛି।‘

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏଥର ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ସହ ନିଜର ଗୃହ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ତାଙ୍କ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୋଭନଦେବ ଚଟ୍ଟୋପାଧ୍ୟାୟଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଅଭିନେତା ରୁଦ୍ରାନିଲ ଘୋଷଙ୍କୁ ଭବାନୀପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରିଛି, ଯିଏକି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ସାଫ୍ରୋନ୍ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ତେବେ ମୁକ୍ତ ଏବଂ ନିରପେକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅତି କମରେ ୭୯୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବାହିନୀର କମ୍ପାନୀ ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ନିର୍ବାଚନ ୟୁନିଟ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ କୋଭିଡ-୧୯ ବିରୋଧୀ ପ୍ରୋଟୋକଲର କଡାକଡି ପାଳନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଛି। ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୨,୦୬୮ ଭୋଟିଂ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଛି।

You might also like