ୟୁପିରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ ଆପ୍

୨୦୨୨ରେ ବିଜେପିକୁ ୟୁପିରେ ଟକ୍କର ଦେବ ଆପ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ସଂଯୋଜକ ତଥା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣାନାମାରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ଏହା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ୟୁପିରେ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସରକାର ଗଠନ କରିବାରେ AAP ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ସିଏମ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ଦଳ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜାବରେ ମୁଖ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଅନେକ ଦଳର ସରକାର ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ସମସ୍ତେ ନିଜ ଘର ପୂରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ ଅନେକ ଲୋକ ଆସିଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​AAP ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ଉଚିତ୍। ସେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଯେ ୟୁପି ଲୋକଙ୍କୁ ସବୁକିଛି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିବାକୁ ପଡିବ କାହିଁକି? କାନପୁରର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଭଲ କଲେଜ ପାଇଁ କାହିଁକି ଦିଲ୍ଲୀ ଆସିବାକୁ ପଡିବ? କାହିଁକି ଭାରତର ବୃହତ୍ତମ ରାଜ୍ୟ ବୃହତ୍ତମ ବିକଶିତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ? ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କାହିଁକି ବନ୍ଦ ହେଉନାହିଁ?

ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସରକାର ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେଠାକାର ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ୟୁପିରେ କାହିଁକି ମୋହଲା କ୍ଲିନିକ ନିର୍ମାଣ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ? ଆମେ କାହିଁକି ଭଲ  କଲେଜ ତିଆରି କରିପାରିବୁ ନାହିଁ? ତେବେ ଏପରି ଭାବରେ ବିଜେପି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି କେଜ୍ରିୱାଲ ।

You might also like