ବିବାହର ୨ ମାସ ପରେ ବେଙ୍ଗ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ବିଚ୍ଛେଦ!

ଭୋପାଲ: ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ବର୍ଷା ନ ହେଲେ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କର ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଏ। କାରଣ ଚାଷୀଟିଏ ଚାଷ କରିବ ବୋଲି ବର୍ଷାକୁ ଚାହିଁ ବସିଥାଏ। ତେଣୁ ମୌସୁମୀ ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ ପୂଜାପୂଜି କରିବାର ପରମ୍ପରା ଏଠାରେ ରହିଛି। ବିଶେଷକରି ବର୍ଷା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗବେଙ୍ଗୁଲି ବାହାଘର ଭାରତର ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରାନ୍ତରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ହେଲେ ବର୍ଷା ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ   ବେଙ୍ଗ ବେଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ କରାଯିବା ବୋଧହୁଏ କେହି ଶୁଣି ନ ଥିବେ। ଏପରି ଏକ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭୋପାଳରେ।

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ଏବେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେଲାଣି। ଲୋକଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି। ମୌସୁମୀ ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେବାରୁ ଦୁଇମାସ ପୂର୍ବେ ଏଠାରେ ଲୋକେ ବେଙ୍ଗ ବେଙ୍ଗୁଲି ବାହାଘର କରାଇଥିଲେ। ଏବେ ଅତ୍ୟଧିକ ବର୍ଷା ଦେଖି ଏମାନଙ୍କ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ କରାଇଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ମାସ ତଳେ ଏଠାରେ ମରୁଡ଼ି ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ଇନ୍ଦ୍ର ଦେବତା ଖୁସି ହେଲେ ବର୍ଷା ହେବ। ସେଥିପାଇଁ ଭୋପାଳର ଶିବ ସେବା ଶକ୍ତି ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ବେଙ୍ଗ ବେଙ୍ଗୁଲି ବାହାଘର ଜୁଲାଇ ୧୯ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିଲା। ମାତ୍ର ଏବେ ଭୋପାଳରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ୧୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏମିତି ବର୍ଷା ହୋଇ ନ ଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏଠାରେ କହି ରଖିବୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୩ % ଅଧିକ ବର୍ଷା ହୋଇ ସାରିଲାଣି।

ତେଣୁ ବର୍ଷାରେ ଅତିଷ୍ଠ ଲୋକେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏପରି ଅଭିନବ ଉପାୟ ଆପଣେଇଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ବର୍ଷା ପାଇଁ ବେଙ୍ଗ ବେଙ୍ଗୁଲିର ବାହାଘର ହୋଇଥିଲା ତେଣୁ ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ କରାଇଲେ ବର୍ଷା ବନ୍ଦ ହେବ ବୋଲି ଏମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଇନ୍ଦ୍ରପୁରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଶିବ ସେବା ଶକ୍ତି ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବିବାହର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏଥିପାଇଁ ଆୟୋଜକ ଗୋଷ୍ଠୀ ବେଙ୍ଗ ଦମ୍ପତିଙ୍କର ମୂର୍ତ୍ତି ଆଣି ରଖିଥିଲେ।  ରୀତିନିତି ଓ ମନ୍ତ୍ରୋଚାରଣ କରାଯାଇ ବେଙ୍ଗ ବେଙ୍ଗୁଲିଙ୍କର ବିବାହ ବିଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା।

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

‘ବିଶ୍ୱରେ ଭାକସିନ୍ ଚାହିଦା ପୂରଣ କରିବାରେ ଭାରତ ସଫଳ ହେବ’

ନେପାଳରେ ବ୍ୟାନ୍ ହେଲା ଭାରତୀୟ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍!

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର୍ ବିକାଶର ପତ୍ନୀ ଓ ପୁଅ ଗିରଫ

ଲକଡାଉନରେ ବଢ଼ିଛନ୍ତି ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ

ଆସୁଛି ଏହିସବୁ ଦମ୍‌ଦାର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌: ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଲଭର୍‌ଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ

ବିନା ଡିଜେଲ୍ ଓ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିରେ ଚାଲିଲା ଟ୍ରେନ୍

ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେର ଗିରଫଦାରିକୁ ନେଇ ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ

ମହିଳାଙ୍କ ମହନୀୟତାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍: ଛୁଟୁଛି ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ

୩ ବର୍ଷର କନ୍ୟାକୁ ଛାଡ଼ି ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଚାଲିଗଲେ ମହିଳା, ଭୋକ ଉପାସରେ ଆଖି ବୁଜିଲା ଶିଶୁ

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚିଠି ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ଦୈନିକ ଚାଲୁଛନ୍ତି ୧୫ କିମି ରାସ୍ତା

ବିଜେପି ନେତା ଓ ପରିବାର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୁଲିସ୍‌ ହାତରେ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ପ୍ରମାଣ

କରୋନା ସନ୍ଦେହରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରୁ ଠେଲିଦେଲେ

You might also like