ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ISIS ସଦସ୍ୟ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ ବଡ଼ ଧରଣର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ ହୋଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଜଣେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ISIS ସଦସ୍ୟ ପୋଲିସ୍‌ ହାତରେ ଧରା ପଡ଼ିଛି। ଏହି ISIS ସଦସ୍ୟର ନାଁ ଅବୁ ୟୁସୁଫ୍‌।

ଗତକାଲି ରାତିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ୍‌ର ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍‌ ଧୌଲାକୁଆଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅବୁ‌କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତା’ନିକଟରୁ ପୋଲିସ୍‌ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଓ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିଛି। ସେ ଏକୁଟିଆ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ଯୋଜନାରେ ଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ୍‌ କହିଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସ୍ପେଶାଲ ସେଲ୍ ଡେପୁଟି କମିଶନର ପ୍ରମୋଦ ସିଂ କୁଶୱାହା କହିଛନ୍ତି, ଧୌଲାକୁଆଁରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ପୋଲିସ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟ ପରେ ଅବୁକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ତା ନିକଟରୁ ଦୁଇଟି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବିସ୍ଫୋରକ ଯନ୍ତ୍ର ବା ଆଇଇଡି ଏବଂ ଏକ ପିସ୍ତଲ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଅବୁ ଦିଲ୍ଲୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲା ଓ ଏକାକୀ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିଲା ବୋଲି ପୋଲିସ୍‌ କହିଛି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଅବୁ ୟୁସୁଫ୍‌ ପୋଲିସ୍‌କୁ କହିଛି ଯେ ତା’ଘର ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବଳରାମପୁରରେ। ସେ ୟୁପି ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍‌ ଥିବା ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲ ଯୋଗେ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ୍‌ ତାକୁ ଅଟକାଇ ଗିରଫ କରିଥିଲା ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଅବୁ ୟୁସୁଫ୍‌କୁ ଗିରଫ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗାଜିଆବାଦ ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ କରାଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାଥାଉ କି, କିଛିଦିନ ତଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ISIS ସହ ସଂପର୍କ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।

You might also like