ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ରାଫେଲ୍ ଅଡ଼ୁଆ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଲେ ରେଡ୍ ସିଗ୍‌ନାଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ରାଫେଲ୍ ଅଡ଼ୁଆ। ରାଫେଲ ଜେଟ୍ ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରେଡ୍ ସିଗ୍‌ନାଲ୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି। କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ରାହୁଲ କଦର୍ଥ କରିଥିବା ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଦାୟର ଅଦାଲତ ଅବମାନନା ମାମଲାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଏହି ନୋଟିସ୍ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଥିରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବା ଲାଗି ରାହୁଲଙ୍କୁ ୭ ଦିନ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି। କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ଆଧାର କରି ରାହୁଲ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏବଂ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଯେଉଁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ, ତାହା ଆଦୌ ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ କେବେବି ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇନଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

ରାଫେଲ ଡିଲ୍ ସମ୍ପର୍କିତ ଚୋରି ତଥ୍ୟକୁ ପ୍ରମାଣ ହିସାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରିବ ନା ନାହିଁ କୋର୍ଟ କେବଳ ତା ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରାଫେଲ ଡିଲ୍‌କୁ ନେଇ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚୌକିଦାର ଚୋର୍‌ ହେ ନାରା ଦେଉଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ନିଜ ରାୟରେ ସମାନ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ରାହୁଲ କହିଥିଲେ। ତେବେ ବିଜେପି ଏଥିରେ କଡ଼ା ଆପତ୍ତି କରିବା ସହ ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଦାଲତ ଅବମାନନା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

You might also like