ନିଦ ହେଲା କାଳ, ଚୋରି କରିବାକୁ ଯାଇ ଶୋଇ ପଡିଲା ଚୋର…

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ : ନିଦ ହେଲା କାଳ । ରାତି ଅଧରେ ମନ୍ଦିରରେ ଚୋରି କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ । କିନ୍ତୁ ନିଦ ଏମିତି ଭାବରେ ଆସଲା ଯେ, ସେହିଠାରେ ହିଁ ଶୋଇ ପଡିଲା ଚୋର । ତେବେ ମନ୍ଦିରରେ ଥିବା ଅନେକ ସାମଗ୍ରୀକୁ ନିଜ ବ୍ୟାଗରେ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିଲା ଚୋର । ତେବେ ସକାଳେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ନେବା ବେଳେ ଚୋର ଜଣକ ପୋଲିସକୁ କହିଲା ଯେ, ମତେ ଟିକେ ଶୋଇବାକୁ ଦିଅ । ବହୁତ ଜୋରରେ ଥଣ୍ଡା ହେଉଛି , ଆଉ କିଛି ସମୟ ଆରାମରେ ଶୋଇବାକୁ ଦେବା ଲାଗି ଚୋର ଜଣକ କହିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜୋରସୋରରେ ଚର୍ଚା ଚାଲିଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ସେବାୟତମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମନ୍ଦିରରେ ଠାକୁରଙ୍କ ଚମତ୍କାର ରହିଛି ତେଣୁ ଠାକୁରଙ୍କ ସାମଗ୍ରୀ କେବେ ଚୋରି ହୁଏ ନାହିଁ ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଚୋର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଶାଜାପୁରର ଲାଲବାଇ ଫୁଲବାଇ ମନ୍ଦିର ଚୋରି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲା। ରାତିରେ ଚୋର ସେବାଦାରଙ୍କ କୋଠରୀରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଟ୍ରାଇଡେଣ୍ଟ ସାହାଯ୍ୟରେ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି କୋଠରୀରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ଏକ ଅଖା ଭିତରେ ବାନ୍ଧି ଦେଇଥିଲା, ଯାହା ପରେ ସେ ଶୋଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସକାଳେ ମନ୍ଦିରର ସେବାୟତମାନେ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଦେଖିଲେ ଯେ ମନ୍ଦିରରେ କୌଣସି ସାମଗ୍ରୀ  ନାହିଁ ଏବଂ ନିକଟ କୋଠରୀର ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଭିତର କବାଟ ବନ୍ଦ ଅଛି।

ଏହି ଘଟଣା ଦେଖିବା ପରେ ସେବାୟତମାନେ ୧୦୦ କୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ । ପରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଦେଖିବା ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ କୋଠରୀ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଥିଲା । ପୋଲିସ ସେବାୟତଙ୍କ କୋଠରୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଛଣାରେ ଶୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥଲେ ଯେ ଥଣ୍ଡା ଅତ୍ୟଧିକ ଅଟେ। ମୋତେ ଶୋଇବାକୁ ଦିଅ। ତେବେ ପୌଲିସ ସମ୍ପକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ପରେ ଛାଡି ଦେଇଛି ଏବଂ ଯୁବକ ଜଣକ ମାନସିକ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି ।

You might also like