ତାଉତେକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କଲେ ସୋନୁ ସୁଦ୍

ମୁମ୍ବାଇ: କରୋନା କାଳରେ ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳତା ତଥା ଦୁଃଖୀ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସୋନୁ ସୁଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ‌‌ଈଶ୍ଵର ବନିଯାଇଛନ୍ତି। ସୋନୁ ସୁଦ କୋଭିଡରେ ପୀଡିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେବା ପାଇଁ ଶଯ୍ୟା, ଅମ୍ଳଜାନ ଓ ଔଷଧର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଆସୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାମ ସେ ଗତ ବର୍ଷରୁ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁ ଅସହାୟମାନେ ସହଯୋଗ ଆଶା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚୁଛନ୍ତି ସେ ଯଥା ସମ୍ଭବ ସବୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କ ପରେ ସୋନୁ ସୁଦ ବାତ୍ୟା ତାଉତେକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି।

ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଚାପ ଅଞ୍ଚଳ ହେତୁ ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବାତ୍ୟା ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋନୁ ସୁଦ ଭୟଭୀତ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଯୋଗୁଁ ଆରବ ସାଗରରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ଏ ବିଷୟରେ ସୋନୁ ସୁଦ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ଭୟଙ୍କର ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ଯୋଗୁଁ ଆମକୁ ଆରବ ସାଗରରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପଡିବ। ସିଏମ୍ ବି.ଏସ୍ ୟେଦୁରପ୍ପା ଜୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ, ଏହି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆମର ସମସ୍ତ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଯନ୍ତ୍ରକୁ ସକ୍ରିୟ କରିବାକୁ ହେବ।”

Source : AtZ News

ଏହା ସହିତ ସୋନୁ ସୁଦ ଏକ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଲୋକ ଲାଇଫ୍ ଜ୍ୟାକେଟ୍ ସହିତ ଏକ ବୋଟ୍ ରେ ବସିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏଠାରେ କହିରଖୁ ଯେ ଗତ ବର୍ଷ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ତାଲାବନ୍ଦ ବେଳେ ବାହାରେ ଫଶିଥିବା ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳୁ ଆଣିବା ନେଇ ସୋନୁ ସୁଦ୍ ଢେର ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ, କୋଭିଡ ପୀଡିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ ପରିବାର ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୋନୁ ସୁଦ ଅନେକ ମହାନ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ଏବେବି ଜାରି ରହିଛି।

ଅସହାୟଙ୍କ ପାଇଁ ଦେବଦୂତ ସାଜୁଥିବା ସୋନୁ ସୁଦ୍ କେବେ ବି କାହାକୁ ନିରାଶା କରି ନାହାନ୍ତି। ଏହିକ୍ରମରେ ଏବେ ସେ ବାତ୍ୟାରେ ଫଶିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ନେଇ ଯେଉଁ ପ୍ରୟାଶ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ତାହାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ସଫଳତାର ସହ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା।

You might also like