କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ନ  ବଞ୍ଚେଇ ପାରିବାରୁ କାନ୍ଦିଲେ ସୋନୁ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦ କରୋନା ପୀଡିତମାନଙ୍କୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶଯ୍ୟା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅମ୍ଳଜାନ, ଔଷଧ, ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୋନୁ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣର କରୋନା ପୀଡିତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ଏତେ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ରୋଗୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ନ ପାରିବା ନେଇ ଅଭିନେତା ନିଜର ନିରାଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିନେତା ଏକ ଟୁଇଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେତେ ଦୁଃଖ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏତେ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ନ କରିବା ନେଇ ସେ କିପରି ନିରାଶ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି।

ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ଟୁଇଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ “ରୋଗୀ, ଯାହାକୁ ତୁମେ ବଞ୍ଚାଇଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବ, ତାକୁ ଯଦି ହରେଇବସ ତେବେ ଏହା ନିଜର କେହି ସ୍ୱଜନକୁ ହରାଇବାଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଆଖି ମିଳେ‍ଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ, ଯାହାକୁ ତୁମେ ତାଙ୍କ ପରିଜନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଛ। ଆଜି ମୁଁ ସେଭଳି କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇଛି। ଯେଉଁ ପରିବାରମାନଙ୍କ ସହିତ ମୁଁ ଦିନକୁ ଅତି କମରେ ୧୦ ଥର ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିଲି, ଏବେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପର୍କ କାଟିଦେବି। ମୁଁ ନିଜକୁ ଅସହାୟ ଅନୁଭବ କରୁଛି।”

ଅଭିନେତାଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଦେଖି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି, ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ହାଲୁକା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ମହତ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ଲେଖିଛନ୍ତି – “ମାନବିକତାର ସେବା ହେଉଛି ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ସେବା। ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଥିବା ଆଲୋକକୁ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଲୋକିତ ହେବାକୁ ଦିଅ, ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୁମକୁ ଦେଖୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏହା ଦ୍ୱାରା ଆଲୋକିତ ନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆପଣ ତାରାମାନଙ୍କ ପରି ହୁଅନ୍ତୁ, ଯାହା ଏତେ ଉଚ୍ଚତାରେ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଚମକି ଉଠନ୍ତି। ତୁମେ ଜଣେ ପ୍ରକୃତ ହୀରୋ।”

ଏହି ସମୟରେ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, “”ସାର୍, ମୁଁ କହିବି ନାହିଁ ଯେ ଜନ୍ମ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ କାହାର ହାତରେ ନାହିଁ, କାରଣ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଏହି ଖବର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ, ଯାହାକୁ ଶୁଣିବା ପରେ କେହି ଲୁହ ବନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ। ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ମୋର ଗଭୀର ସମବେଦନା। ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାରେ କଦାପି ହାରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

You might also like