କଥା ଦେଇ କଥା ରଖିଲେ ରାହୁଲ, ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଲେ ଘରର ଚାବି

ମାଲାପୁରମ୍‌: କଥା ଦେଇ କଥା ରଖିଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ବର୍ଷକ ଭିତରେ ନୂଆ ଘର ତିଆରି କରି ବାସହୀନ ୨ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରିଛନ୍ତି। ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କେରଳର ୱାୟନାଡା ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଗତକାଲି କେ. କାବ୍ୟା (୨୦ ବର୍ଷ) ଓ କାର୍ତ୍ତିକା(୨୨ ବର୍ଷ) ଙ୍କୁ ନୂଆ ଘରର ଚାବି କାଠି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ।

ଗତବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ୭ରେ ହୋଇଥିବା ଭୂସ୍ଖଳନରେ କେରଳ ମାଲ୍ଲାପୁରମର କାବଲାପାରାରେ ଗୋଟିଏ ଗାଁ ନିଶ୍ଚିହ୍ନ ହୋଇଯାଇଥିଲା।  ସହ ୫୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ କାବ୍ୟା ଓ କାର୍ତ୍ତିକାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ । ତେବେ ଏଇ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହି ପଢୁଥିବାରୁ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ।

ତେବେ ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଘରଦ୍ୱାର ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ ସେତେବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଭେଟି ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ଲାଗି ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ରାହୁଲ ଘରଟିଏ କରିଦେବାକୁ କଥା ଦେଇଥିଲେ । ଏବେ ତିନି ଦିନିଆ ୱାୟନାଡା ଗସ୍ତବେଳେ ରାହୁଲ ସୋମବାର ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଭେଟି ନୂଆ ଘରର ଚାବି କାଠି ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି। ନୂଆ ଘର ପାଇ ଦୁଇ ଭଉଣୀ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର କୃତଜ୍ଞତା ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଜାଗା କିଣି ଘର କରିବା ପାଇଁ ୧୧ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି। ଏବେ କାର୍ତ୍ତିକା ହୋଟେଲ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଜବ୍‌ରେ ଜଏନ୍‌ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କାବ୍ୟା ତାଙ୍କର ନର୍ସିଂ କୋର୍ସ ଶେଷ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଚାକିରି ପାଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇବା ପରେ କାର୍ତ୍ତିକା ଓ କାବ୍ୟା ଜୀବନ ଏବେ ସହଜ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ମିଳିଥିଲା।

 

 

ଆହୁରି ପଢ଼ନ୍ତୁ

କେବିସିର ୩ କୋଟିପତି ମହିଳା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏମାନଙ୍କ ସଂଘର୍ଷମୟ ଜୀବନର କାହାଣୀ

ୱାନ୍ ନେସନ୍‌ ୱାନ୍‌ ଇଲେକ୍ସନ୍‌ ଦେଶ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ; ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ମରୁଭୂମିରୁ ମିଳିଲା ରହସ୍ୟମୟ ଜିନିଷ; ଲୋକେ କହିଲେ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ

ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମା ସିଲ୍‌ ହେଲା; ତଥାପି ଗର୍ଜିଲେ

ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏ ବିଦେଶକୁ ଉଡ଼ି ପାରିବ ନାହିଁ ବିମାନ

ମନେ ପଡିଲା ୨୬/୧୧ର ସେଇ ଭୟଙ୍କର ସ୍ମୃତି

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି; ଡିବିଏସ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସହିତ ମିଶିବ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବିଳାସ ବ୍ୟାଙ୍କ

ଅଫିସରୁ ବିଳମ୍ବରେ ଫେରୁଥିଲେ ସ୍ୱାମୀ; ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ FIR ଦାଏର କଲେ ମହିଳା

ଗୋଲ୍ଡ‌ ମର୍ସିଡିଜ୍‌ କାର୍‌ ଧରି ବୁଲିଲେ ଚାଷୀ

ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ କଲା ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର’, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ଆଜି ଭାରତ ବନ୍ଦ: ସକାଳୁ ସକାଳୁ ପିକେଟିଂ, ରାସ୍ତାରୋକ

ଆର୍‌ଜେଡି ନେତା ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ନାଁରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ

You might also like